۵ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

آموزش عکاسی حرفه ای از کودکان

عکاسی حرفه ای از کودکان یکی از لذت بخش ترین و هیجان انگیزترین انواع عکاسی است. این نوع از عکاسی از این سویی متفاوت و شاید کمی مشکل باشد که پر از اتفاقات غیرمنتظره است. نیاز به فنون عکاسی و سرعت عمل دارد و از آن با اهمیت تر نیازمند شناخت بیشتری از دنیای کودکان است.

مقوله عکاسی حرفه ای از کودکان در خانه دنیای گوناگونی دارد و نیازمند اطلاعات و دیتاهای بیشتری نیز می‌باشد. عکاسی و برقراری ارتباط با کودکان معمولا راحت نیست و به همین دلیل المان‌های مشخص تری را برای عکاسی حرفه ای از کودکان در خانه می طلبد، همانطور که آگاه هستید نمی‌توان گفت حضور در آتلیه، همیشه آسان است؛ همچنین عکس گرفتن به وسیله ی متخصصان عکاسی پر هزینه و وقت گیر است. از این رو خیل عظیمی از والدین همان شروع کار، از رفتن به آتلیه امتناع می ورزند.

چگونگی عکاسی حرفه ای از کودکان

این مطلب گزیده ای از نکاتی است که به شما کمک می کند تا از کودکان خود بهتر عکس بگیرید. بسیاری از نکات در مورد عکاسی از سوژه های دیگر نیز صدق می کند ، اما اجازه دهید ابتدا به گرفتن عکس های عالی از کودکان توجه کنیم!

مرحله ۱ با دوربین خود آشنا شوید

هرچه دوربین خود را بیشتر بشناسید ، تصاویر شما بهتر می شود. آیا می دانید چگونه چندین عکس را پشت سر هم بگیرید؟ فلاش را چگونه می توان باز کرد؟

مرحله ۲: حالتهای عکسبرداری را کاوش کنید

بیشتر دوربین های اختصاصی دارای حالت عکاسی حرفه ای از کودکان در گزینه های مختلف صحنه هستند که نقطه شروع خوبی است. اما ، برای کنترل واقعی تصاویر ، شروع به گشتن در حالت دستی کنید..

مرحله ۳: بزرگنمایی

دیافراگم تنها چیزی نیست که عمق میدان را تحت تأثیر قرار می دهد ، یا اینکه چگونه آن زمینه را تار کرده است. استفاده از لنز زوم باعث ایجاد چنین تاثیراتی می شود و همچنین به والدین کمک می کند تا از عکاسی حرفه ای از کودکان بهره ببرند.

مرحله ۴: نور فوق العاده ای پیدا کنید یا روشن کنید

نورپردازی می تواند به راحتی عکس شما را فوق العاده یا خراب کند. همانطور که یاد می گیرید ، می توانید نور خود را تنظیم کنید ، اما همینطور که شروع می کنید ، فقط یاد بگیرید که نور خوب را بشناسید. بیرون از منزل در یک روز ابری ، گرفتن عکس خوب آسان است. به عنوان یک تازه کار ، از سناریوهایی که نور به طور مستقیم در پشت کودک قرار می گیرد ، خودداری کنید تا اینکه حالت های فلش و دستی را بدانید.

آموزش عکاسی حرفه ای از کودکان
آموزش عکاسی حرفه ای از کودکان

مرحله ۵: از سطح آنها پایین بیایید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بزرگسالان هنگام عکاسی حرفه‌ای از کودکان مرتکب می شوند ، زوم کردن بر سطح چشم است. مشکل این است که ، شما احتمالاً خیلی قد بلندتر از بچه خود هستید. در هر عکس ، به آنها نگاه می کنید ، که باعث می شود آنها کوچکتر از آنچه در واقع هستند ظاهر شوند.

مرحله ۶: بازی کنید

در عکس گرفتن اگر مانند بچه بازی کنید و در همان حال از آنها عکس بگیرید ، در عکاسی حرفه‌ای از کودکان موفقیت بیشتری خواهید داشت و عکس های خلاقانه تر و بهتری خواهید گرفت. نترسید که فرزندان شما خود را روی زمین بیندازند به آنها بگویید کارهای جالب انجام دهند ، مانند چهره های خنده دار ، جهش یا عمل احمقانه. وقتی با آنها بازی می کنید ، آنها گارد خود را رها می کنند. “سیب بگویید” را کنار بزنید و با عکاسی هنگام بازی لبخند واقعی بگیرید. اگر در لبخند زدن مشکلی دارید ، کمک بگیرید به طور مثال یکی از عکسهای مورد علاقه پسرم عکس مادربزرگ او می باشد که هر وقت او را می بیند لبخند می زند.

مرحله ۷: ویرایش کنید

در حالی که همیشه عکاسی حرفه ای از کودکان در دوربین مناسب آسان است (به ویژه هنگامی که شما والدین هستید و هیچ وقت کافی نیست) ، چند ویرایش جزئی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند ، خواه با استفاده از یک برنامه دسکتاپ مانند لایت روم یا یک برنامه عکس تلفن همراه. از اصلاحات به اصطلاح زیبایی خودداری کنید و آن صورتهای چاق را همانطور که به یاد می آورید ، حفظ کنید. با تنظیم قرار گرفتن در معرض ، رنگ ، کنتراست ، روی بهبود عکس کلی تمرکز کنید. برای از بین بردن هرگونه حواس پرتی و صاف کردن عکس ، از ابزار برش استفاده کنید (از آنجا که نگه داشتن یک دوربین کاملاً مستقیم دشوار است).

آموزش عکاسی حرفه ای از کودکان
آموزش عکاسی حرفه ای از کودکان

فقط به یاد داشته باشید ، بچه ها موضوعات بسیار خوبی هستند. از آن لذت ببرید ، دوربین خود را بشناسید ، آزمایش کنید ، اعتماد به نفس افراد را بدست آورید و چند اصول اولیه را بیاموزید و عکاسی حرفه‌ای از کودکان را انجام دهید که قطعاً ارزش آویختن روی دیوار را خواهید داشت.

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=4338

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند