۶ راه برای حفظ امنیت گوشی آیفون

۷ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

میدانیم که هکرها در کمین هستند تا از اطلاعات شخصی ما به نفع خودشان استفاده کنند، این اطلاعات ممکن است آدرس ما، اطلاعات کارت بانکی ما و یا هرگونه اطلاعات شخصی دیگری باشد. بنابراین باید سعی کنیم که جلوی هک شدن گوشی آیفون خود را بگیریم. در متن زیر چندین روش مهم برای حفظ امنیت گوشی آیفون ارائه شده است.

امنیت چیزی است که باید با تمام توان حواستان به آن باشد. ما با اینکه اطلاعات شخصی زیادی را در جیب خود حمل میکنیم اما جوری برخورد میکنیم که انگار گوشی آیفون ما کاملا امن است. سوتفاهم نشود: اپل تمام توان خود را روی امن کردن هرچه بیشتر محصولات خود متمرکز کرده است. اما زمانی که ما به اینکه چه اطلاعاتی را به برنامه های دیگر و یا حتی برنامه های گوشی آیفون میدهیم، دقت نکنیم، این تلاش بی نتیجه میماند.

راه های زیادی برای حفظ هرچه بیشتر امنیت گوشی آیفون شما وجود دارد. بررسی تنظیمات امنیت گوشی آیفون یکی از آسانترین روش ها برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعاتی است که شما تمایلی به اشتراک گذاشتنشان ندارید.

اگر نمیدانید از کجا شروع کنید، در متن زیر شش روش برای حفظ امنیت گوشی آیفون و جلوگیری از پخش اطلاعات شخصی شما ارائه شده است.

شش روش برای حفظ امنیت گوشی آیفون شما:

  1. به کیبرد برنامه های ثالث اعتماد نکنید.

کیبردهای زیادی در اپ استور ارائه شده اند. کمپانی های زیادی، کیبردهای متفاوت و زیادی را ساخته اند. برخی از آنها قابل اعتماد هستند، اما همیشه و پیش از استفاده باید به این نکته که این کیبرد توسط کدام کمپانی ساخته شده، دقت کنید.

هنگامی که از یک کیبرد استفاده میکنید، به آن اجازه ی دسترسی به اطلاعات گوشی آیفون خود را میدهید. یعنی اینکه سازنده ی کیبرد میتواند به همه ی اطلاعاتی که از طریق کیبرد تایپ میشود دسترسی پیدا کند. این یعنی میتواند آدرس شما، اطلاعات بانکی شما و هرگونه اطلاعات شخصی دیگری که از طریق کیبرد تایپ میشود را ببیند.

برای اینکه کیبردهای خود را چک کنید به قسمت تنظیمات، سپس تنظیمات کلی و در آخر کیبرد بروید. اولین کیبردهایی که میبینید باید کیبردهای اپل باشند، پایین آنها دو گزینه ی دیگر هم وجود دارد که شما نصبشان کرده اید. روی آنها کلیک کنید تا اجازه ی دسترسی به اطلاعات را لغو کنید.

 

  1. ببینید کدام برنامه ها به اطلاعات شما دسترسی دارند.
اجازه ی دسترسی برنامه ها به اطلاعات موجود در گوشی آیفون شما

گاهی برنامه ها اجازه میخواهند تا به اطلاعات غیرضروری و یا اطلاعاتی که شما نمیخواهید به اشتراک بگذاریدشان، دسترسی پیدا کنند. البته که گاهی این درخواست به خاطر اشتباه سازندگان برنامه رخ میدهد. اما بهتر است مراقب باشید که به چه برنامه هایی اجازه ی دسترسی به اطلاعاتتان را میدهید.

وارد قسمت تنظیمات شخصی گوشی آیفون خود شوید. در آنجا، برنامه های زیادی را میبینید که اجازه ی دسترسی به اطلاعات خاصی را درخواست کرده اند. سپس روی هرکدام که کلیک کنید، متوجه میشوید که کدام برنامه به کدام اطلاعات دسترسی دارد. به همچنین، میتوانید این دسترسی ها را به طور کامل لغو کنید.

 

  1. به تنظیمات یو اس بی اجازه ندهید تا پیام متصل شد را به شما ارسال کنند.

اتصال گوشی آیفون شما به هر وسیله ی دیگری از طریق یو اس بی، امکان هک کردن گوشی را به دیگران میدهد. اگر نیاز است که گوشی آیفون خود را به سیستم فرد دیگری متصل کنید، حتما پس از مدتی این اتصال را قطع کنید.

حتما هر یک ساعت گوشی را از پورت یو اس بی جدا کرده و اگر نیاز بود، دوباره متصل کنید. برای تنظیم خودکار این ویژگی، به قسمت تنظیمات سپس Touch ID & Password و سپس به قسمت دسترسی یو اس بی درقسمت پایین لیست بروید، این کار برای امنیت گوشی آیفون می‌تواند مفید باشد.


خواندن این مقاله نیز به شما توصیه می‌شود: باج افزار چیست و چگونه با آن مقابله کنیم؟


  1. اینکه چه برنامه هایی از سیستم مسیریابی استفاده میکنند را تنظیم کنید.

سیستم های مسیریابی هم بخشی دیگر از تنظیمات شخصی گوشی آیفون شما هستند. این برنامه ها از جی پی اس، بلوتوث، وای فای و برج های مخابراتی برای پیدا کردن آدرس دقیق شما استفاده میکنند.

اگرچه برخی برنامه ها، مانند گوگل مپ، برای فعالیت صحیح به دسترسی به اطلاعات نیاز دارند، اما بسیاری از برنامه ها هم نیازی به این اطلاعات ندارند.

در قسمت تنظیمات شخصی گوشی آیفون، روی گزینه ی سرویس مسیریابی کلیک کنید. میتوانید دسترسی برنامه ها به آدرس خودتان را لغو کنید. البته که اینگونه اجرای برخی برنامه ها که نیاز به آدرس دارند را دچار مشکل خواهید کرد.

 

  1. محدودیت و ردیابی

تا حالا شده که پس از دیدن یک تبلیغ به سرعت آن را در گوگل سرچ کنید؟ به اینگونه تبلیغات، تبلیغات هدفمند میگویند و سایت ها همین گونه به کاربران محتوای رایگان تقدیم میکنند.

درست است که تبلیغات هدفمند باید در وبسایت ها وجود داشته باشند، اما وقتی که شما به دنبال چیز خاصی میگردید، وجود آنها جالب نیست.

گوشی آیفون شما گزینه ای دارد که با تنظیم آن، می توانید تبلیغات محصولات مورد نظر خود را ببینید. با اینکه اپل ادعا میکند که اطلاعات شخصی شما را در اختیار کسی قرار نمیدهد، اما بد نیست که این گزینه را غیرفعال کنید.

در قسمت تنظیمات، وارد قسمت تنظیمات شخصی شده و سپس گزینه ی تبلیغات را پیدا کنید. در آنجا گزینه ی محدود کردن تبلیغات را فعال کنید.

 

  1. گزینه ی مکان های مهم را خاموش کنید.

حتما نگاهی به گزینه ی مکان های مهم بیندازید. هنگامی که این گزینه روشن است، گوشی آیفون شما و وسایل متصل iCloud شما از مکان هایی که برای شما مهم هستند، مطلع خواهند شد. این یعنی اینکه، گوشی آیفون شما متوجه میشود شما بیشتر به چه مکان هایی رفت و آمد میکنید.

اپل ادعا میکند که این گزینه برای بهبود عملکرد برنامه هایی مانند تقویم و نقشه تعبیه شده است، اما این برنامه ها بدون روشن بودن این گزینه هم به خوبی کار میکنند، پس فعال بودن این گزینه می‌تواند امنیت گوشی آیفون شما را تهدید کند.

اگر میخواهید این گزینه را خاموش کنید، به قسمت تنظیمات شخصی و سپس سرویس مسیریابی رفته و گزینه ی سرویس های سیستم را انتخاب کنید. صفحه را پایین بیاورید و گزینه ی مکان های مهم را بیابید. سپس اگر مایل بودید این گزینه را روی گوشی آیفون خود خاموش کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یازده =