راه کار های انتخاب هشتگ در اینستاگرام

۹ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

 انتخاب هشتگ در اینستاگرام

انتخاب هشتگ در اینستاگرام برای تعامل و بهتر دیده شدن دارای اهمیت است اما سوال مهم این است که هشتگ خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

هشتگ ها را می‌توان در هرجایی دید، در حساب های توییتر ، اینستاگرام، فیسبوک و…، انتخاب هشتگ درست می‌تواند مخاطبان آنلاین شما را افزایش دهد، تعامل شما با مخاطبان را بیشتر کند و شما را منحصر به فرد جلوه دهد، اما اگر هشتگ ها به خوبی انتخاب نشده باشند به هیچ وجه نمی‌توانند این مزیت ها را به همراه داشته باشند.

انتخاب هشتگ مناسب در اینستاگرام می‌تواند منجر به رشد کسب و کار و مخاطبان شما شود در این مقاله قصد داریم تا چند مورد از ویژگی های یک هشتگ خوب را به شما معرفی کنیم.

هشتگ خوب چه ویژگی هایی دارد

ویژگی های هشتگ خوب چیست و چطور می‌توان یک هشتگ مناسب ساخت؟

منحصر به فرد بودن

هشتگ انحصاری برند خودتان را بسازید این باعث می‌شود تا راحت تر بتوانید آن را گسترش دهید، از خلاقیت خودتان بهره بگیرید و هشتگی انتخاب کنید که مبهم نباشد .

مرتبط بودن

هشتگی را انتخاب کنید که مرتبط با برند شما و تصاویر شما هست، هشتگی مناسب خواهد بود که بتواند کار شما ،محصول شما و هدف شما را برای کاربر تشریح کند.

اختصاری

استفاده از هشتگ های اختصاری در ابتدای مسیر می‌تواند باعث کم دیده شدن هشتگ شما شود، سعی کنید برای شروع و جذب فالوور ابتدا از هشتگ های کامل استفاده کنید و بعد از پیشرفت کار از هشتگ های کوتاه شده استفاده کنید، مطمئن شوید که همه کاربران شما معنای عبارت کوتاه هشتگ شما را متوجه می‌شوند.

کوتاه بودن

استفاده از هشتگ های طولانی که در ذهن کاربر نمی‌ماند اصلا برای برند سازی مناسب نیست سعی کنید از هشتگ هایی استفاده کنید که در ذهن کاربر می‌ماند، هشتگ های طولانی حفظ کردنش سخت خواهد بود.

از علامت _ کم استفاده شده

همونطور که گفتم حفظ هشتگ های طولانی بسیار سخت هست ، استفاده از _ هم می‌تواند به این موضوع دامن بزنه، و بین هشتگ شما و هشتگی دیگر کاربر را گیج کنه.

عبارت های سخت استفاده  نشده باشد

استفاده از عبارت ها و کلمات سخت که تلفظ و املا سختی دارن، اصلا برای انتخاب هشتگ و برند سازی مناسب نیست، چون برای کاربر راحت نیست تا از اون استفاده کنه و به دنبال چیزی میگرده تا راحت تر بتونه از اون استفاده کنه.

معنا و مفهومی را رساندن

هشتگ ها باید به یک مورد خاص اشاره کنند و مفهوم داشته باشند ، هشتگ های بی معنی شانس بسیار کمی برای دیده شدن دارند.بهینه کردن هشتگ اینستاگرام

#هشتگ خود را بررسی کنید

با نگاهی به عملکرد هشتگ هایی که در گذشته از آنها استفاده کرده اید می تواند یک ایده عالی برای تصمیم گیری در مورد هشتگ هایی که قصد دارید در آینده استفاده کنید بدست آورید.

ابزار تحلیلی اینستاگرام Insights برخی از این داده ها را نگه می دارد می توانید تعداد افراد را بر اساس هشتگ هایی که استفاده کرده اند و وارد صفحه شما شده اند را پیدا کنید .

البته این ابزار کاربرد های بسیار وسیع تری دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از :

  • مشاهده پست های منتشر شده در زمان های مختلف
  •  نمایش دادن تعداد بازدید ها از  هر صفحه در ۷ روز گذشته به علاوه گذارش در مورد کاهش یا افزایش ان
  • نمایش تعداد کلیک های صورت گرفته روی لینک بیو
  • نمایش تعداد کلیک های صورت گرفته روی دکمه دایرکت و تماس
  • نمایش تعداد دفعات ذخیره شدن پست شما
  • دسترسی به اطلاعات بیشتر در بخش استوری
  • نمایش موقعیت مکانی کاربران
  • امکان استفاده از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام
  • و… .

برخی از این امکانات است که شما علاوه بر بررسی هشتگ می‌توانید از اون بهره ببرید.

هشتگ خوب چه ویژگی هایی دارد
نمایی از ابزار insights

#از برترین ها استفاده کنید

اگر تا به حال هشتگ در اینستاگرام جستجو کرده اید ، احتمالاً در بالای صفحه نتایج متوجه قسمت “Top Posts” شده اید.

قبلاً در برنامه اینستاگرام تلفن همراه یک محدودبت وجود داشت که شما فقط ۹ پست برتر برای هر هشتگ را می‌توانستید مشاهده کنید.

اما به لطف یک بروزرسانی ، اکنون می توانید هنگام جستجوی هشتگ ، بین پست های “برتر” و “جدید” یکی را انتخاب کنید. (توجه: هنوز هم فقط ۹ پست برتر در نسخه دسکتاپ اینستاگرام قابل مشاهده است).

قرار گرفتن در جایگاه برتر یک هشتگ راهی عالی برای دیده شدن توسط کاربران جدید است، و می‌تواند باعث ایجاد یک پست ویروسی در اینستاگرام( پستی که مثل ویروس در حال پخش شدن باشه) شود.

انتخاب هشتگ در اینستاگرام
بررسی بهترین پست ها برای هشتگ hotchocolate

چطور می‌توان در این جایگاه قرار گرفت؟ جواب در دو نکته خلاصه می‌شود ۱- تعداد افرادی که با این پست ها درگیر شدن و اونو دیدن چند نفر هست، ۲- سرعت درگیر شدن افراد با اون پست چقدر بوده.

بدون شک هرچه افراد بیشتری در تعامل با اون پست قرار بگیرند به معنای بالاتر بودن جذابیت اون پست هست و هر چقدر سریعتر این اتفاق بیفته به جذابیت این پست از نظر اینستاگرام افزوده خواهد شد.

معمولا ۲۴ ساعت اول زمانی طلایی برای شکار جایگاه برتر در یک هشتگ هست .

#هشتگ اختصاصی (مارک شده) خودتون به پروفایل اضافه کنید

در اینستاگرام می‌توان هشتگ هایی با قابلیت کلیک بر روی آن را در قسمت بیو اضافه کرد، این کار باعث معرفی هرچه بیشتر هشتگ شما و تبلیغات آن خواهد شد.

تنها کاری که باید بکنید این است که یک علامت # قبل از کلمه‌ای که به عنوان هشتگ انتخاب کرده اید در قسمت زندگی نامه خودتون بنویسید و به صورت خود کار اینستاگرام اون هشتگ قابل کلیک شدن می‌کنه.

انتخاب هشتگ در اینستاگرام
استفاده از هشتگ مارک در بیو اینستاگرام

 

#هشتگ ها را در نظر اول منتشر کنید!

در حالی که اضافه کردن هشتگ به پست های شما یکی از بهترین راه ها برای تقویت تعامل و جذب هرچه بیشتر مخاطبان هدف شما هست اما استفاده بیش از حد از این هشتگ ها می‌تواند علاوه بر زشت کردن پست شما باعث شود تا اون پست spam در نظر گرفته شود.

در عوض یکی از ویژگی های هشتگ خوب ارسال اون در اولین نظر است و راحت شدن از  ترس این که پست spam  در نظر گرفته بشود هست.

انتخاب هشتگ در اینستاگرام
استفاده از هشتگ ها در نظر اول پست

#هشتگ ها را در استوری های خود اضافه کنید

انتخاب هشتگ در اینستاگرام
استفاده از هشتگ در استوری

آیا می دانستید که می توانید هشتگ ها را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید؟

افزودن هشتگ به داستان یک روش عالی برای ارائه مطالب به مخاطبان و جذب کاربر جدید است.

وقتی افراد هشتگی را  در اینستاگرام جستجو می کنند ، اگر به اندازه کافی محبوب باشد ، می توانند مجموعه ای از داستانهای برچسب خورده را در صفحه نتایج جستجو مشاهده کنند.

می‌توانید از ده هشتگ در استوری خود استفاده کنید اگر نگران این هستید که استفاده از این هشتگ ها باعث زشت شدن استوری شما می‌شود می‌توانید آن‌ها را کوچک کنید و در نهایت زیر یک استیکر یا متن مخفی کنید. توجه داشته باشید که بیش از حد کوچک کردن هشتگ ها می‌تواند از نظر اینستاگرام نا خوشایند باشد.

انتخاب هشتگ در اینستاگرام
مخفی کردن تعداد زیاد هشتگ در استوری!

#هشتگ را دنبال کنید

اینستاگرام از سال ۲۰۱۸ امکان فالوو کردن هشتگ هارو به نرم افزار خودش اضافه کرد به این معنی که اکنون می توانید با دنبال کردن هشتگ مربوط به علایق خود، در موضوعات مختلف بروز بمانید.

دنبال کردن هشتگ درست مانند دنبال کردن نمایه کاربر انجام می شود. وقتی هشتگی پیدا کردید  و قصد دنبال کردن آن را داشتید ، فقط به صفحه هشتگ بروید  و روی دکمه دنبال کردن ضربه بزنید.

ویژگی های هشتگ خوب
دنبال کردن هشتگ ها

این فرصتی عالی برای شماست تا با هر روشی (بسته به خلاقیت خودتان مثل مسابقه و… .) از کاربران بخواهید تا هشتگ منحصر بفرد(مارک شده) شما را فالوو کنند.

این علاوه بر تمام مزیت هایی که برای شما دارد باعث می‌شود تا کاربر پست شما در نمایه خودش دوبار داشته(یک بار هشتگ و یک بار صفحه اصلی پیج ) و شانس دیده شدن اونو افزایش میده  و این جزو یکی از ویژگی های هشتگ خوب هست.

#کمپین های تبلیغاتی و مسابقه با هشتگ خود راه اندازی کنید

کاربران را وادار به استفاده و تعامل از هشتگ خودتون بکنید، به عنوان مثال از آن‌ها بخواهید تا در چالشی با هشتگ شما شرکت کنند یا عکسی را با هشتگ شما منتشر کنند تا در مسابقه شرکت داده بشن.

#هشتگ های ممنوع را استفاده نکنید

هشتگ های ممنوع توسط اینستاگرام محدود و مسدود شده و استفاده از این هشتگ ها کاملا بی‌فایده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 5 =