۱۵ ایده برای عکاسی حرفه ای و خلاق

۶ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

ایده برای عکاسی حرفه ای: یک عکاس حرفه ای باید بدانند زمانی که دنیا کادر او برای عکاسی باشد، می‌توانید یک نقاشی شگفت‌انگیز زیبا در دوربین خود ایجاد کند.اگر می‌خواهید یک عکاس حرفه‌ ای باشید، ابتدا باید بدانید چه نوع عکاسی برای شما مناسب است. همچنین باید اصول عکاسی را بدانید اما برای اینکه یک عکاس حرفه‌ای باشید و بتوانید از این هنر درآمد زایی کنید، شما بیشتر از هر چیزی به دانش فنی و حس دیدن دنیا برای ایجاد ایده های عکاسی متفاوت نیاز دارید.

اگر می‌خواهید یک عکاس خبره باشید، باید روی یک نوع از عکاسی تمرکز کنید و مراحل لازم برای یادگیری عکاسی تا تبدیل شدن  به عکاس حرفه ای را فرا گیرید. قطعاً علاقه در طی کردن این مسیر بی تاثیر نیست.

 


بیشتر بخوانید: بهترین تکنیک های ترکیب بندی در عکاسی


ایده برای عکاسی

۱- عکاسی از مناظر

در صورتی که عاشق طبیعت هستید و یا می‌خواهید زیبایی طبیعت را از طریق لنز  خود به نمایش در آورید، عکاسی از مناظر بهترین گزینه برای دنبال کردن آن است. برای ثبت زیبایی طبیعت و حفظ آن برای همیشه، هیچ چیز بهتر از عکاسی از مناظر نیست.

ایده برای عکاسی
ایده عکاسی از مناظر طبیعی

می‌توانید از

  • غروب خورشید
  • مه
  • شهر ها
  • آب ، باران، اقیانوس
  • فصل
  • ستاره دنباله دار
  • عکس های هوایی
  • و…

استفاده کنید.

 

۲- عکاسی مد

چندین موسسه وجود دارند که در آن‌ها عکاسی مد در داخل ساختمان گنجانده شده‌است. برای اینکه یک عکاس مد حرفه‌ای باشید، باید حس مد، دانش فنی از زوایا و نورها را داشته باشید.

ایده برای عکاسی
ایده برای عکاسی مد

۳- عکاسی از حیات وحش

این نوع عکاسی یکی از سودمندترین ایده های عکاسی است. شما باید کانال‌ها را، مانند جغرافیای ملی یا اکتشافی تماشا کنید. زمانی که در این زمینه عالی عمل کردید، می‌توانید از این فرصت استفاده کنید تا در زمینه عکاسی حیات وحش کار خود را آغاز کنید.

ایده برای عکاسی
ایده برای عکاسی از حیات وحش

۴- عکاسی اکشن

عکاسی ورزشی، به عنوان عکاسی اکشن شناخته می‌شود. مردم هر کشور عشق شدیدی به ورزش و بازی‌ها و بازیکنان دارند. از این فرصت استفاده کنید و تصاویر و هنر خود را به نمایش بگذارید.

ایده برای عکاسی
ایده برای عکاسی اکشن

۵- عکاسی معماری

در این نوع عکاسی، عکاسان از خانه‌ها، عمارت‌ها، ساختمان‌ها و غیره عکس می‌گیرند. آنها از زوایای مختلف عکس می‌گیرند تا هر جنبه از ساختمان را نشان دهند. چنین تصاویری تاثیرات بسزایی بر خریداران املاک و مستغلات دارد علاوه بر این عکاسی از منازل قدیمی و نوستالژی تاثیر بسیار زیادی برای جذب و خیره کردن مخاطب به تصاویر دارد.

ایده برای عکاسی
ایده برای عکاسی معماری

۶- عکاسی خیابانی

ایده عکاسی خیابانی یکی از خلاقانه ترین ایده های عکاسی است.

شما می‌توانید فرهنگ،مد و سبک زندگی مردم یک منطقه یا محله را به نمایش بکشید. به خطوط به خیبان ها به مسیر ها و جزئیات توجه کنید هدف شما عکاسی از یک فرد خاص نیست بلکه هدف نشان دادن یک کلیت از یک خیابان کوچه و تمام اشیا و اشخاصی است که به این خیابان تعلق دارند.

 

ایده برای عکاسی
ایده برای عکاسی خیابانی

۷- عکاسی از احساس

از احساسات عکس بگیرید، احساست انسان ها دروغ نمی‌گوید . سعی کنید موقعیت های احساسی را پبدا کنید و آن‌ها را به تصویر بکشید.  مثلا هنگام مراسمات عزاداری می‌‍توانید این حس ها را پیدا کنید.

ایده برای عکاسی
ایده برای عکاسی از احساس

 

۸- عکس گرفتن از غذا و خوراکی ها

ایده برای عکاسی از غذا و خوردنی ها یکی از رایج ترین ایده های عکاسی از که اکثر مردم تنها با داشتن یک تلفن همراه از آن استفاده می‌کنند بدون داشتن هیچ درکی از قاب بندی و نورپردازی و… . شما می‌توانید با رعایت اصول تصاویری خلق کنید که ارزشمند باشد.

۹- عکاسی سیاه و سفید

ایده برای عکاسی
ایده برای عکاسی سیاه و سفید

عکاسی سیاه و سفید به شما کمک می‌کند تا سوژه خود را برجسته تر نشان دهید، بعضی وقت ها تصاویر رنگی معنای خاصی ندارند اما همان تصاویر اگر سیاه و سفید باشند دارای مفهوم می‌شوند.

۱۰- عکاسی از غریبه ها !

شاید جالبترین آلبوم عکاسی که خلق خواهید کرد عکاسی از افراد غریبه باشد.

در یک پارک منتظر باشید و از افراد که رد می‌شوند بخواهید به شما اجازه بدهند از آن‌ها عکاسی کنید یا می‌توانید به یک بازار قدیمی بروید و از کسبه اجازه بخواهید که به شما اجازه عکاسی بدهند شک نکنید که آلبوم زیبایی را خلق خواهید کرد.

۱۱- عکاسی با تکنیک های عکاسی

از روش های نور پردازی و  قاب بندی کم و زیاد کردن سرعت شاتر برای عکاسی از سوژه ها استفاده کنید، عکاسی از رد نور، بوکه ها و… می‌تواند بسیار ایده جذابی برای عکاسی حرفه‌ای باشد.۱۲- سایه ها را ثبت کنید

ایده عکاسی از سایه بسیار هنری است و باعث قرار گرفتن تمرکز بر روی موضوع  می‌شو.د. انسان ها را به عنوان سوژه های خود در نظر بگیرید، همچنین اشیای بی جان، مانند ابزارهای موسیقی، ساختمان ها و هر چیزی که سایه ای با معنی ارائه میدهد.

۱۳- ایده عکاسی از توقف زمان

یک عکاس حرفه ای می‌تواند زمان را متوقف کند! این قدرت بی نظیر عکاسی است که شما حتی میتوانید زمان را نیز نگه دارید مثل پریدن پرتاب قلاب ماهیگیری و …

۱۴- عکاسی راز آلود

عکس های رازالود میتوانند پشت علامت سوال هایی که دارند طنز الود هم باشند برای ثبت این تصاویر باید چشمی نکته سنج داشته باشید و نگاهی عمیق.

ایده برای عکاسی
ایده برای عکاسی راز آلود

۱۵-عکاسی از اتوموبیل

اتومبیل های ورزشی، لوکس، سنگین، قدیمی یا حتی تصادفی همه و همه میتوانند سوژه های مناسبی برای البوم شما باشند اتومبیل همیشه جزعی از علاقه مندی های مردم بوده که البوم شما هر قدر کامل تر باشه میتونه طرفداران بیشتری پیدا کنه.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =