۳ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

در سال‌های اخیر تلگرام یک نسخه از پیام رسان محبوب خود را با عنوان تلگرام X به بازار عرضه کرد. این نسخه از تلگرام دارای قابلیت نصب برروی اندروید و iOS می‌باشد. هدف این تلگرام افزایش کیفیت، سرعت و سهولت استفاده است.

تلگرام X از سوی خود تلگرام تایید و عرضه شد و در سایت رسمی این شرکت چنین نوشته شد که:

«هدف ما این است که تلگرام را سریع‌تر، روان‌تر و راحت‌تر کنیم. رقابت روح این پیام‌رسان جدید را تشکیل داده و ما تصمیم گرفتیم که از همه پیام‌رسان‌ها الگو برداری کنیم؛ اما در طول چند سال گذشته رقابت کم و نوآوری کمتر شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در تلگرام ایکس چیزهای بسیار جدیدی قرار دهیم. ما رقابت را با خودمان شروع کردیم و سعی کردیم که تلگرام X بسیار سریع‌تر و بهتر از تلگرام باشد. ما در دو سال گذشته سخت در حال ساخت این نسخه بودیم تا بتوانیم نسل جدیدی از پیام‌رسان را معرفی کنیم. تلگرام ایکس پروژه‌ای است که از ابتدا طراحی شده و با کد‌های جدیدی توسعه پیدا کرده است. این برنامه هیچ چیزی از نسخه قدیمی‌تر تلگرام ندارد.»

تفاوت تلگرام X با تلگرام معمولی

تلگرام X شامل یکسری ویژگی‌های جدید است هرچند برخی از آن‌ها بهبود یافته‌ی ویژگی‌های تلگرام معمولی هستند. در زیر چند نمونه از تفاوت‌های تلگرام X با تلگرام معمولی مورد بررسی قرار دادیم:

  • یکی از ویژگی‌های تلگرام X، اضافه شدن سوایپ می‌باشد. با استفاده از فرمان‏‌های مختلف سوایپ (Swype) می‌توانید کارهای مختلفی را انجام دهید. به‎عنوان نمونه می‌توانید با سوایپ کردن یک متن به سمت چپ به آن پاسخ داده و با سوایپ کردن به سمت راست آن را با دیگران یا گروه‌ها به اشتراک بگذارید.

  • در تلگرام X شما می‌توانید بدون باز کردن یک چت، کانال یا گروه محتویات آن را مشاهده کنید. برای این کار کافیست انگشت خود را به مدت کوتاهی برروی یک چت، کانال یا گروه نگاه داشته تا پیش نمایشی از محتویات آن برای شما نمایش داده شود.
  • رابط کاربری تلگرام X تا حدودی با رابط کاربری تلگرام معمولی متفاوت است. در تلگرام X برای جداسازی چت و تماس‌ها از Tab استفاده شده است.

تلگرام X چیست و چه تفاوت هایی با تلگرام معمولی دارد

  • این اپلیکیشن مجهز به سیستم پخش کننده موسیقی جدیدی است. همچنین در این قسمت می‌توانید بین انواع مختلف فایل‌ها به راحتی سوایپ کنید.
  • در تلگرام X شاهد ویژگی “Night Mode” یا “حالت شب” هستیم. این ویژگی برای افرادی کاربرد دارد که تا پاسی از شب عادت به استفاده از تلگرام دارند. با فعال کردن این ویژگی رنگ‌بندی محیط داخلی و پیام‌ها به شکل تیره‌تری تغییر پیدا می‌کند و برای نمایش در محیط‌های تاریک مناسب است.

تلگرام X چیست و چه تفاوت هایی با تلگرام معمولی دارد

  • در این نسخه از تلگرام شما قادر خواهید بود پیام‌های ارسال شده برای دیگران را ویرایش یا حذف کنید. همچنین می‌توانید چت‌های خود را رمزگذاری کنید تا دیگران قادر به مشاهده آن‌ها نباشند.
  • در تلگرام X قابلیت نمایش استیکرهای جدید، استیکرهای نصب شده و استیکرهای آرشیو شده در سربرگ‌های جداگانه وجود دارد.

این پیام رسان با داشتن ۱۸۰ میلیون کاربر فعال در ماه، یکی از محبوب‎ترین پیام رسان‌های موجود در بازار می‌باشد.

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=2446

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند