۵ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

روغنهای اساسی از اجزای مختلف گیاهان شامل ریشه، ساقه، برگ، گل و میوه گرفته آنها به وجود آمده اند.در این مقاله به معرفی روغن و اسانس هایی می پردازیم که از آنها میتوان برای درمان آرتریت روماتوئید استفاده کرد.

اسانس ها می توانند به درمان بیماری های مزمن مانند آرتریت روماتوئید (RA) کمک کنند.  این بیماری باعث میشود تا مفصل‌ به‌ همراه‌ عضلات‌، غشاهای‌ پوشاننده‌ و غضروف‌ متأثر شوند. گاهی‌ چشم‌ و رگهای‌ خونی‌ نیز درگیر می‌شوند. این‌ بیماری‌ سه‌ برابر در زنان‌ شایعتر است‌ و معمولاً بین‌ سنین‌ ۶۰-۲۰ سالگی‌ رخ‌ می‌دهد. حداکثر بروز آن‌ در سنین‌ ۵۰-۳۵ سالگی‌ است‌.

آرتریت روماتوئید (RA) باعث التهاب در بافت ها، درد و تورم می شود. اگر درمان نشود، می تواند باعث آسیب جبران ناپذیری به مفاصل شود .

۵ اسانس برای درمان آرتریت روماتوئید (RA)

اگر آرتریت روماتوئید (RA) دارید، پزشک ممکن است داروهایی را برای کاهش التهاب و از بین بردن درد تجویز کن که دارای عوارض جانبی زیادی می باشد. اما اگر به دنبال  درمان ایمنی مکمل یا جایگزین برای درد خود هستید، روغنهای ضروری یکی از بهترین راه هاست.

 

 

[megadesc]

نکته:

قبل از استفاده از موضعی شما باید روغنهای ضروری را با روغن های حامل رقیق کنید روغن های حامل شامل:

 •     روغن نارگیل
 •     روغن بادام شیرین
 •     روغن زیتون
 •     روغن آووکادو
 •     روغن جوجوبا
 •     روغن آرگان
 •     روغن هسته انگور

[/megadesc]

 

 

 1. روغن اوکالیپتوس

روغن اوکالیپتوس دارای خواص ضد التهابی و ضد درد است. این روغن همچنین می تواند به بهبود گردش خون کمک کند.

 

روغن اوکالیپتوس برای درمان آرتریت روماتوئید

در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، محققان اثر آروماتراپی اکالیپتوس را در تسکین درد پس از عمل زانو ارزیابی کردند. این مطالعه به این نتیجه رسید که استنشاق روغن اوکالیپتوس می تواند به طور قابل توجهی باعث کاهش التهاب و درد شود.

اگر آرتریت روماتوئید دارید، می توانید این روغن را بعد از  رقیق کردن به قسمت آسیب دیده اعمال کنید تا التهاب را کاهش دهد و درد را از بین ببرد.

 1. روغن زنجبیل

زنجبیل برای خواص ضد التهابی و اثرات ضد درد خود مورد استفاده قرار می گیرد. در سال ۲۰۰۱ بررسی اثرات ضد درد زنجبیل در درد مفصل و زانو در بیماران مبتلا به استئوآرتریت انجام شد.

نتیجه این بررسی نشان داد که : بیش از نیمی از شرکت کنندگان درد زانو را با استفاده از عصاره زنجبیل تسکین داده بودند ،در مقایسه با افرادی که از دارو برای تسکین استفاده کرده بودند درد کمتری را تجربه کردند.

روغن زنجبیل برای درمان آرتریت روماتوئید

برای استفاده از روغن زنجبیل برای درد، می توانید چند قطره موضعی در منطقه آسیب دیده اعمال کنید.  برای اثرگذاری بیشتر ، پس از ماساژ دادن منطقه با روغن، یک کیسه آب داغ را روی محل آسیب دیده قرار دهید.

[megalightbox]

مهم

توجه داشته باشید که ممکن است به زنجبیل آلرژی داشته باشید، بنابراین ابتدا یک منطقه کوچک  از پوست خود را آغشته به روغن کنید.

[/megalightbox]

 

 1.  روغن زردچوبه

زردچوبه یک گیاه خوش رنگ و بو و یک عامل شفا بخش است. زردچوبه حاوی کورکومین، یک ترکیب ضد التهابی قوی است.

زردچوبه می تواند برای کاهش التهاب، تحریک گردش خون و بهبود هضم غذا استفاده شود.

روغن زرد چوبه برای درمان آرتریت روماتوئید

برای درمان آرتریت روماتوئید، می توانید روغن زردچوبه را به صورت موضعی به منطقه آسیب دیده اعمال کنید، یا اسانس را آن را در هوا پخش کنید و استنشاق نمایید؛ همچنین میتوانید زردچوبه برای درمان در طول پخت و پز به غذا اضافه کنید .

 

 1. روغن کندر

کندر قرن ها به  صورت بخور برای درمان استفاده شده است. کندر همچنین برای خواص آنتی سپتیک، بازسازی کننده و ضد التهاب شناخته شده است.

تحقیقات در سال ۲۰۱۰ انجام شد که ، روغن کندر را به عنوان یک درمان برای کاهش نشانه های التهابی، به ویژه از استئوآرتریت، تایید کرد.

روغن کندر برای درمان آرتریت روماتوئید

برای درمان آرتریت روماتوئید،روغن کندر را با روغن زیتون رقیق  کنید و آن را به صورت موضعی در منطقه آسیب دیده اعمال نمایید.

 1. روغن پرتقال

میوه پرتقال یک اسانس قوی با خواص ضد عفونی ، ضد التهابی و ضد افسردگی دارد..
مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ اثر آروماتراپی اسانس پرتقال را در بیماران مبتلا به درد اندام های شکسته بررسی کرد؛شرکت کنندگان که از اسانس پرتقال استفاده کرده بودنند به میزان قابل توجهی کاهش درد را نسبت به افرادی که از این روغن استفاده نمی کردند گزارش دادند.

روغن پرتقال برای درمان آرتریت روماتوئید
شما می توانید روغن پرتقال رقیق شده را به پوست خود بمالید تا درد آرتریت روماتوئید را کاهش دهد. با اضافه کردن روغن پرتقال رقیق به آب حمام خود میتوانید اثر لذت بخش، کاهنده التهاب و درد را تجربه کنید.

 

[megadesc]اگر از اسانس های ضروری مرکبات استفاده می کنید،در معرض نور خورشید  برای مدت طولانی قرار نگیرید.[/megadesc]

 

اسانس و روغن ها می تواند یک درمان مؤثر برای شرایط درد مزمن مانند آرتریت روماتوئید باشد. با این حال، نباید روش های علمی درمان را نادیده بگیرید. اسانس ها باید در کنار داروهای تجویز شده توسط پزشک بکار بروند تا درمان کامل شود.

استفاده از اسانس های خام بر روی پوست شما همچنین می تواند باعث تحریک و عوارض جانبی مضر شود. قبل از استفاده از روغن ها، آن هارا رقیق کنید و در یک ناحیه کوچک از پوست خود، مانند  مچ دست خود آزمایش کنید. قبل از استفاده ازهرگونه درمان جدید با پزشک مشورت کنید.

 

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=1710

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند