۶ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

راهنمای خرید کفش بسکتبال؛ کمپانی های تولید کفش ورزشی بسیار زیادی وجود دارد و که برنامه های تبلیغاتی زیادی را انجام می‌دهند اما هیچکس نمی‌تواند مدعی شود که با خرید یک کفش حرفه‌ای به یک ورزشکار حرفه‌ای تبدیل شده است. اما بدون شک ورشکاران حرفه‌ای کفش های حرفه‌ای هم استفاده می‌کنند؛ اگر قصد دارید که حرفه‌ای وارد ورزشی مثل بسکتبال شوید در این مقاله راهنمای خرید کفش بسکتبال حرفه‌ای برای شما آماده کرده‌ایم.

راهنمای خرید کفش بسکتبال حرفه ای

سایز پا

حتی اگر پای شما رشد کامل کرده باشد با دانستن اندازه دقیق آن می‌توانید کفشی را پیدا کنید که دقیقا فیت پای شما باشد و این نگرانی را از بین ببرد که در هنگام دویدن پای شما آسیب ببیند.

راهنمای خرید کفش بسکتبال

در حقیقت برای ورشکاران حرفه‌ای کمپانی های طراح کفشی را مطابق با اندازه پای آن ورشکار طراحی می‌کنند، پس حد اقال کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که خودتان سایز پایتان ا اندازه بگیرید و کفشی را پیدا کنید که واقعا فیت پای شما باشد.

 

انواع کفش های بسکتبال

کفش های بسکتبال معمول در سه نوع ساق بلند، ساق کوتاه و ساق متوسط تولید می‌شوند، که انتخاب این مدل ها کاملا به سلیقه و سبک بازی شما بستگی دارد.

راهنمای خرید کفش بسکتبال
راهنمای خرید کفش بسکتبال

در واقع این مدل ها هر کدام دارای مزایا و معایب خاصی هستند که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

۱-کفش بسکتبال ساق بلند:

این مدل از کفش بیشترین امنیت را برای مچ پای شما فراهم می‌کند، ولی این کفش ها به دلیل استفاده بیشتر مواد وزن سنگین تری نسبت به سایر مدل ها دارند، که همانطور که گفت شده بسته به سلیقه و نوع بازی شما دارد که از این نوع کفش استفاده کنید یا خیر اگر فردی هستید که زیاد دچار پیچ خوردن پا می‌شوید این مدل از کفش برای بازی بسکتبال به شما پیشنهاد می‌شود.

۲- کفش بسکتبال ساق متوسط:

این نوع از کفش ما بین کفش های ساق بلند و ساق کوتاه هستند و معمولا ساق آن‌ها هم تراز با مچ پا قرار می‌گیرد و در هنگام بازی کردن این کفش امکان تحرک بیشتری را فراهم می‌کنند، این کفش ها بیشتر به بازیکنان کناری و تازه کار ها پیشنهاد می‌شود تا علاوه بر این که روی سرعت آن‌ها تاثیر نگذارد از مچ پا هم تا حد امکان محافظت کند.

۳-کفش بسکتبال ساق کوتاه

سبک بودن مزیت مهم این مدل کفش است و اگر سبک بازی سرعتی را می‌پسندید باید از این مدل کفش ها بهره ببرید، البته باید نقطه ضعف این کفش را هم در نظر داشت و به محافظت نکردن از مچ پا توسط آن نیز اشاره کرد.


سبک خودتان را بشناسید

کفش ها بسیار به سبک شما در بازی کمک می‌کنند مثلا اگر بازیکنی هستید که با تکیه بر سرعت از بازیکن حریف رد می‌شوید باید کفش های ساق کوتاه استفاده کنید به طور کلی بازیکنان را می‌توان به سه دسته سرعتی، قدرتی و منطقه‌ای تقسیم بندی کرد در زیر به معرفی کفش مناسب هر کدام از این سه دسته خواهیم پرداخت.

بازیکن قدرتی:

اکثر بازیکن های قدرتی در بسکتبال نیاز به دویدن کمتری دارند و بیشتر تکیه آن‌ها به تماس های فیزیکی و پرش در موقعیت های زیر فشار است ، پس این نوع بازیکن‌ها قطعا نیاز به کفشی خواهند داشت که استحکام کافی داشته و از پای آن‌ها حد اکثر محافظت را انجام دهد.

کفش های ساق بلند به بازی‌کنان قدرتی پیشنهاد می‌شود زیرا علاوه بر استحاکام و ایجاد ایمنی برای پا تاثیر چندانی هم در روند بازی آن‌ها ندارد.

بازیکن سرعتی:

این بازیکنان به سرعت اهمیت زیادی می‌دهند و سعی می‌کنند تا با سرعت خود از دفاع حریف عبور کنند و امتیاز آوری داشته باشند. نکته مهم برای این بازی کنان استفاده از تمام امکانات برای افزایش سرعت است و به علت برخورد فیزیکی کمی که با بازیکن های حریف دارند کفش های ساق کوتاه به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

بازیکن منطقه‌ای

این بازیکنان همه کاره هستند و بسته به موقعیت می‌توانند قدرتی عمل کنند یا سرعتی و بدون شک باید کفشی را انتخاب کنند که مثل خودشان همه فن حریف باشد کفش های ساق متوسط برای این بازیکنان به شدت مفید خواهد بود که علاوه بر وزن کمتر نسبت به ساق بلند ایمنی و استحکام خوبی را برای مچ پا به وجود می‌آورد.


 

قبل از خرید حتما کفش را امتحان کنید:

این امری عادی و بدیعی است که کفش را حتما باید قبل از خرید امتحان کرد، اما کفش بسکتبال را چطور می‌توان امتحان کرد؟

ابتدا بعد از به پا کردن کفش و اطمینان از فیت بودن آن در پای خودتان پاهای تان را درون کفش بلغزانید و مقداری درجا اقدام به دویدن کنید و حتی در صورت امکان دور فروشگاه بدوید به راحتی متوجه خواهید شد که این کفش هنگام دویدن پای شما را اذیت می‌کند یا خیر.

اقدام به پریدن کنید و امتحان کنید که آیا با این کفش احتمال لیز خوردن شما وجود دارد یا خیر همچنین اگر بتوانید اندکی بدوید و یکدفع ایست کنید بسیار در امتحان کفش توسط شما موثر خواهد بود.

باید حدود یک انگشت بین کفش و پاشنه ی شما خالی باشد.هنگامی که کفش در پای شما بود می توانید این فاصله را اندازه بگیرید.

به این نکته حتما توجه کنید که هنگام خرید حتما همان جورابی را بپوشید که در هنگام بازی قصد دارید آن را بپوشید زیرا جوراب می‌تواند یک کفش را اندازه پای شما نشان دهد یا کوچکتر، بهترین زمان برای خریدن کفش بعد از تمرین و یا در ساعت های پایان شب است زیرا پای شما در آن موقع به بالاترین حالت تورم خود رسیده و این موضوع بسیار برای انتخاب کفش اندازه پای شما اهمیت دارد .

مطالعه مقاله زیر برای کمک به انتخاب اصولی یک کفش کمک بسیار زیادی خواهد کرد

راهنمای خرید کفش ورزشی مناسب

در پایان تحقیق در مورد کفش را فراموش نکنید و با پیدا کردن یک نمونه خوب سریعا اقدام به خرید نکنید و به بررسی جنس کفش و برند سازنده آن هم توجه کنید.

اگر تجربه خوبی در زمینه خرید کفش بسکتبال دارید با ما و کاربران در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=6573

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند