راهنمای خرید کفش ورزشی

راهنمای خرید کفش ورزشی مناسب

21:0021۰
۱۹ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

راهنمای خرید کفش ورزشی مناسب؛ اگر ورزشکار باشید؛ می‌دانید انتخاب یک کفش ورزشی مناسب همیشه یک دغدغه جدی است. تنوع در بازار زیاد است و انواع مارک‌ها و برندهای کفش ورزشی را خواهید دید؛ بدون اینکه مشخص باشد کدام کفش ورزشی برای پای شما مناسب است.

آن دوران گذشت که یک کتانی بخرید و برای هر فعالیت ورزشی به پا کنید یا یک کفش ورزشی خرید و برای دویدن، بدنسازی، کوهنوردی، پیاده‌روی طولانی ، دوچرخه‌سواری،بسکتبال و والیبال ، استفاده کنید. امروزه، برای هر نوع پا و ورزشی که می‌خواهید انجام دهید؛ باید یک کفش ورزشی مناسب خریداری کنید.

راهنمای عمومی خرید کفش ورزشی

در زیر ابتدا به معیار های عمومی برای خرید کفش می‌پردازیم و در انتها برای هر ورزشی به شما خواهیم گفت که چه کفشی نیاز دارید.

انعطاف‌پذیر یا با ثبات

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش ورزشی

 

براساس ارتفاع و قابلیت ارتجاع قوس کف پای باید کفش ورزشی نرم و راحت یا سفت و محکمی انتخاب کنید.

دونده‌هایی که قوس کف پای بیشتری دارند، ضربه‌هایی که بر اثر راه رفتن به کف پا وارد می‌شود را به‌خوبی جذب نمی‌کنند؛ به‌همین‌دلیل بهتر است کفش از راحتی و انعطاف‌پذیری بیشتری برخوردار باشد. دونده‌هایی با قوس کف پای کوتاه و کم دارند برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی و مصدومیت در حین راه رفتن و دویدن، نیازمند کفش‌هایی هستند که کف آنها ثبات و استحکام بیشتری داشته باشد.

پاشنه کم یا پاشنه بلند

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش ورزشی

منظور از ارتفاع پاشنه، تفاوت بین ارتفاع پاشنه و ارتفاع قسمت انگشتان پا در کفش است. برخی از کفش‌های ورزشی اصلا پاشنه ندارند و برخی دیگر از کفش‌ها تا ۱۰ میلی‌متر و بیشتر پاشنه دارند.

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش ورزشی

اگر روی انگشتان جلوی پای می‌دوید یا از آن‌ها در ورزش استفاده می‌کنید؛ باید کفش بدون پاشنه بخرید. اگر روی پاشنه پا می‌دوید یا باید روی آن بلند شوید؛ باید سراغ کفش‌های پاشنه‌دار بروید.

ارزان‌قیمت یا گران‌قیمت

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش ورزشی

مهم‌ترین نکته در انتخاب یک کفش ورزشی، سلامت پای شما است نه قیمت. لزوما کفش‌های وزرشی گران‌قیمت به معنای داشتن کیفیت بالاتر نیست.

ممکن است کفشی مناسب پیدا کنید ولی گران‌تر از بودجه شما باشد. پرداخت کمی هزینه بیشتر بهتر از این است که آسیب کوچکی به پای شما وارد شود و بعد چندین برابر هزینه کنید.

کفش‌هایی که از مواد با کیفیت تهیه شده باشند و فرآیند طراحی و ارگونومی طولانی‌تری سپری کرده باشند؛ قیمت بیشتری دارند. اگر به چنین کفشی برخورد کنید؛ ارزش هزینه کردن دارد وگرنه کفش‌‌های ورزشی تقلبی با برندهای معروف دنیا هیچ ارزش خریدی ندارند.

به اندازه بودن کفش

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش ورزشی

فارغ از اینکه می‌خواهید کفشی برای دویدن یا دوچرخه‌سواری بخرید؛ باید کفش ورزشی کاملا مناسب و اندازه پای شما باشد. پس، کفشی انتخاب کنید که خیلی کوچک، خیلی بزرگ، خیلی پهن یا خیلی باریک نباشد.

کفش ورزشی مناسب نه‌تنها باید برای انگشتان پا فضا داشته باشد، بلکه تمام کف پای شما نیز باید به‌راحتی درون کفش قرار بگیرد. کفش نباید پای شما را فشار دهد و تمام عرض پا باید با کف کفش تماس داشته باشد.

پاشنه کفش باید در جای خود ثابت باشد و بندها به راحتی بسته شوند به‌طوری‌که پاها در کفش ثابت شوند.

خرید بدون مد

در هنگام خرید کفش ورزشی درگیر مد و ظاهر و زیبایی کفش ورزشی نشوید. ابتدا کفشی که انتخاب کردید را اندازه کنید و بعد جنس، کیفیت ساخت، هواکش‌ها و قابلیت تنفس، انعطاف‌پذیری، پاشنه و سایر ویژگی‌های آن را بررسی کنید.

برخی کفش‌های ورزشی ظاهری زیبا و مدگونه دارند یا براساس ظاهر کفش‌های یک برند یا ورزشکار معروف ساخته شده‌اند ولی برای پای شما مناسب نبوده یا باعث آسیب‌دیدگی پا می‌شود. رنگ و ظاهر در درجه دوم انتخاب یک کفش ورزشی  می‌باشد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کفش بسکتبال حرفه ای
بیشتر بخوانید:چطور یک کفش مناسب برای سفر انتخاب کنیم

در ساعت‌های پایانی روز کفش بخرید؛ جوراب به پا داشته باشید

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش ورزشی

بهتر است زمانی برای خرید کفش ورزشی بروید که پای شما در بزرگ‌ترین حالت تورمی خود باشد. ساعت‌های پایانی روز بهترین زمان خرید کفش ورزشی است چون پا در طول روز متورم شده یا پس از دویدن کمی بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

افزون بر این، حتما هنگام امتحان کردن یک کفش ورزشی، جوراب به پا داشته باشید. همان جوراب‌هایی را هم بپوشید که غالبا در هنگام دویدن یا ورزش کردن به پا دارید.


راهنمای خرید کفش مناسب دویدن :

در حین دویدن ممکن است با موانعی برخورد کنید. کفشی که برای این ورزش انتخاب می‌کنید باید کاملا پوشیده باشد. در ضمن زیره‌‌ای داشته باشد که هم از درون و هم از بیرون بتواند ضربات را گرفته و خنثی کند. در زیره ی اغلب کفش‌های مخصوص دو میدانی کربن به کار رفته است که سبب ثابت ماندن کفش در پا می‌شود.

کفش‌های ورزشی منتخب مخصوص دویدن

کفش ورزشی Asics GT-2000 5

راهنمای خرید کفش مناسب دویدن
راهنمای خرید کفش مناسب دویدن

کفش ورزشی مدل Asics GT-2000 5 برنده‌ی بهترین خرید در تابستان ۲۰۱۷ شده است.

این مدل فوق‌العاده سبک و راحت برای پیاده روی و دویدن‌های طولانی‌مدت مناسب است. این کفش به پا قدرت تنفس خوبی می‌دهد و به‌خوبی از آن محافظت می‌کند. این برند ژاپنی به استفاده از کفی‌های نرم و انعطاف‌پذیر برای بهبود ثبات پا شهرت دارد. تکنولوژی‌ GEL که در زیره‌ی این کفش استفاده شده، باعث جذب انرژی و ضربه‌های وارده به پا می‌شود.

پوشش توری که بر روی کفش قرار دارد، به‌خوبی باعث افزایش گردش هوا، تنفس و خنک شدن پا می‌شود.

علاوه‌بر انعطاف‌پذیری بالایی که در این مدل وجود دارد، زیره‌ی کفش دارای برجستگی‌ها و شیارهایی جهت ایجاد اصطکاک با زمین به‌هنگام ورزش کردن است.

کفش ورزشی Under Armour Charged Bandit 3

راهنمای خرید کفش مناسب دویدن
راهنمای خرید کفش مناسب دویدن

کفش ورزشی مدل Under Armour Charged Bandit 3 برنده‌ی بهترین خرید در تابستان ۲۰۱۷ شده است.

این کفش برای سال ۲۰۱۷ به‌صورت کلی بازطراحی شده است. در این کفش فناوری SpeedFit این شرکت به‌کار رفته است که باعث می‌شود جایگاه قرارگیری پاشنه خیلی راحت‌تر شود. لایه‌ی زنبوری جدید روی کفش باعث می‌شود تا کفش اجازه‌ی تنفس بهتر را به پا بدهد.

به‌دلیل مواد سبک و الیافی با قابلیت نفوذ هوای که در این مدل به کار رفته است، این کفش هم برای دونده‌های مبتدی و هم حرفه‌ای مناسب است. عملکرد این کفش با طی کردن مسافت‌های کوتاه و یا طولانی تغییری نمی‌کند.

کفش ورزشی Asics Gel Kayano 22

راهنمای خرید کفش مناسب دویدن
راهنمای خرید کفش مناسب دویدن

این کفش برای دویدن در مسافت‌های طولانی، افرادی که پاهای آنها به سمت داخل تمایل دارد و دونده‌های حرفه‌ای مناسب است.

ثبات و حمایت از پاها این کفش را به کفشی بسیار جذاب آن هم در این دسته‌بندی تبدیل کرده است.

اگر به‌دنبال کفشی هستید که از پاهای شما بهتر محافظت کند، این کفش انتخاب خیلی خوبی است. این کفش به‌خصوص برای افرادی که پاهای آنها به سمت داخل تمایل داشته باشد، خیلی مناسب است. این کفش برای راحتی پاها و امنیت آنها در درازمدت طراحی شده است.

این مدل کفش از شرکت ASICS، بیست و چهارمین از نسل خودش است که فناوری ساخت آن در طول این سال‌ها خیلی پیشرفت کرده است. فوم دارای حافظه به کار رفته در پاشنه این کفش فضایی شخصی‌سازی‌شده را برای پاشنه‌ی پاها فراهم می‌کند و جلوی لغزش آنها را نیز می‌گیرد.

پنل به‌کاررفته در قسمت بالایی این کفش برای پاهایی که به سمت داخل تمایل دارند بسیار مناسب است. همچنین برای جلسات تمرینی طولانی هم مفید است. ژل به‌کاررفته در لایه‌های میانی کفش نیز باعث راحتی خیلی بیشتری می‌شود.

با اینکه کفش‌هایی که راحت‌تر هستند عموما سنگین‌ترند، اما این کفش وزن زیادی ندارد (۳۲۰ گرم). همچنین ظاهر آن نسبت به نسل‌های قدیمی هم بهتر است. پاشنه‌ی آن ۱۰ میلی‌متر کوتاه‌تر شده تا ظاهر شیک‌تری به آن بدهد.

کفش ورزشی Nike Air Zoom Pegasus 34

راهنمای خرید کفش مناسب دویدن
راهنمای خرید کفش مناسب دویدن

Nike Air Zoom Pegasus 34 برای دونده‌های مبتدی کفش بسیار مناسبی است. همچنین این کفش راحت و پایدار، مزیت‌های زیادی برای دونده‌های جاده‌ای دارد.

به‌ظاهر درخشان این کفش چندان توجه نکنید، چون می‌توانید روی قابلیت‌های آن حساب باز کنید. اغلب این کفش را به افراد مبتدی پیشنهاد می‌دهند. این کفش از فوم بسیار خوبی استفاده می‌کند که باعث ایجاد راحتی در آن می‌شود. پاشنه محکم آن، پایداری زیادی را ایجاد می‌کند.

این کفش با اینکه برای دونده‌های تازه‌وارد مناسب است، اما استفاده شرکت نایک از فناوری Zoom Air باعث شده تا برای دونده‌های حرفه‌ای هم مناسب باشد. علاوه‌بر راحتی این کفش با وزن ۲۸۵ گرم خیلی هم سبک است.

با اینکه روند توسعه‌ی کفش ورزشی Pegasus در طول این سال‌ها کند بوده است، اما وقتی کیفیت کالایی خوب است چه نیازی به توسعه آن وجود دارد؟! این کفش از پوشش‌های سبک‌تری استفاده می‌کند تا پاها به‌راحتی نفس بکشند و گرمای زیادی را تحمل نکنند.

کفش ورزشی Adidas Ultra Boost Uncaged

راهنمای خرید کفش مناسب دویدن
راهنمای خرید کفش مناسب دویدن

از میان مدل‌های گوناگون آدیداس سری ultraboost جزو بهترین کفش‌های مخصوص دویدن آدیداس است.

این کفش برای دونده‌هایی که به‌دنبال راحتی و سرعت هستند، بهترین گزینه است. فوم موجود در این کفش باعث ذخیره‌ی انرژی در هر قدم می‌شود. به‌همین‌دلیل این کفش همیشه یکی از کفش‌های محبوب بازار بوده است.

آخرین نسل کفش‌های Ultraboost شبیه به نسل قبلی است، اما تغییراتی روی آن صورت گرفته است. به‌جای بند‌های معمولی، در این کفش از فناوری PrimeKnit که یک شبکه بافتنی است استفاده شده. این قابلیت به‌منظور ایجاد راحتی و پایداری بیشتر ایجاد شده است. این قابلیت باعث شده چنین کفش‌هایی بیشتر شبیه به دمپایی باشند.

قابلیت دیگری به نام Fit Counter هم توسط آدیداس در قسمت پاشنه کفش به کار رفته که باعث ایجاد راحتی و ذخیره انرژی ناشی از دویدن می‌شود. یک کمربند پلاستیکی هم اطراف کفش وجود دارد که باعث ایجاد اصطکاک بیشتر می‌شود.

افرادی که پاهای آنها زود عرق می‌کند هم از قابلیت تهویه این کفش‌ها بهره‌مند می‌شوند. کفش‌های آدیداس عموما کمی تنگ هستند به همین دلیل بهتر است یک سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید. مدل بدون بند این کفش هم خیلی خوب است و دیگر نگرانی از بابت بند کفش ندارید.

کفش ورزشی Nike Epic React Flyknit

راهنمای خرید کفش مناسب دویدن
راهنمای خرید کفش مناسب دویدن

Nike Epic React Flyknit به‌راحتی، ثبات و پایداری شناخته شده است و بهترین کفش ورزشی برای دویدن، به‌خصوص مناسب برای دونده‌های معمولی است.

این مدل برای دویدن روی آسفالت طراحی شده و ممکن است برای جاده‌های ناهموار چندان مناسب نباشد.

این کفش به‌خاطر راحتی، عملکرد، استایل و نوآوری‌های به‌کاررفته انتخاب شده است. دونده‌های زیادی می‌توانند از این نوع کفش استفاده کنند.

این کفش از فناوری جدید فوم نایک استفاده می‌کند. این فوم از پلاستیکی مصنوعی ایجاد شده که تیم مهندسی نایک آن را طراحی کرده که بتواند سبک، مقاوم و راحت باشد. استفاده از این قابلیت‌ها باعث شده تا عمر این کفش‌ها ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. این کفش‌ها بعد از طی کردن ۶۰۰ مایل نیاز به تعویض دارند. همچنین میزان ذخیره‌ی انرژی در آنها نسبت به سایر کفش‌های نایک ۱۳ درصد بیشتر است و فوم به‌کاررفته در آن نیز ۳۰ درصد سبک‌تر است.

وزن این کفش ۲۳۹ گرم است که ۵ درصد از نسل قبلی سبک‌تر است. نایک با استفاده از داده‌های هزاران دونده تلاش کرده تا از فوم در محل‌هایی استفاده کند که به آن نیاز وجود دارد.

قسمت بیرونی کفش نیز از فناوری Flyknit استفاده می‌کند که باعث راحتی و ایمنی بیشتر کفش می‌شود. در ضمن فضای خوبی نیز در قسمت انگشتان پا ایجاد می‌کند. پاشنه آن نیز پایداری بیشتری فراهم می‌کند. این کفش را می‌توانید در مسافت‌های ۵ کیلومتری تا ماراتون استفاده کنید.

 

راهنمای خرید کفش مناسب دوچرخه سواری:

کفش های دوچرخه ثابت:

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش ورزشی مناسب دوچرخه ثابت

اگر خودتان دوچرخه ثابت دارید و یا به طور منظم در کلاس های دوچرخه ثابت شرکت می کنید، ارزش سرمایه گذاری برای یک جفت کفش را دارد که دارای جای مخصوصی برای بستن پل پنجه است، که با استفاده از آن می توانید بی دردسر و به طور یکنواخت دوچرخه سواری کنید بدون اینکه نیاز باشد هر بار چنین کفش هایی را قرض بگیرید یا اجاره کنید. در این صورت نسبت به زمانی که کتانی پوشیده اید، احتمال کمتری دارد که پای شما از روی دوچرخه سر بخورد یا دچار لغزش شود.

کفشهای دوچرخه کوهستان

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش‌ دوچرخه سواری کوهستان

این کفش‌ها برای رکاب زدن با کارایی بالاتر، کفی نسبتاً محکمی دارند، اما جداره خارجی لاستیکی و قابل انعطاف کفش امکان پیاده روی در مسیرهای لغزنده یا خشن را می‌دهد. داشتن بندهای معمولی یا چسبی، تنظیم تناسب کفش و پا را ممکن می‌سازد و همچنین این نوع کفش‌ها محافظت کمی از پنجه پا نیز دارند.
در صورت بالا بردن قیمت، شما می‌توانید کفش‌هایی با ویژگی‌هایی از قبیل کفی محکم‌تر، وزن کمتر، محافظت بهتر از پا و مچ پا، آستر ضدآب، حلقه‌های چسبی بیشتر یا بندهای سگک‌دار برای بهبود تناسب و امنیت پایتان تهیه کنید. برخی کفش‌ها امکان جدا کردن میخ‌های زیر پنجه را به منظور انقباض بیشتر پا در هنگام حرکت بدون دوچرخه به شما می‌دهند.

کفش‌های فیکس دوچرخه کوهستان از سیستم پل‌های دو رزوه بهره می‌برند.
برخی کفش‌های دوچرخه کوهستان با کفی تخت و بدون امکان نصب پل عرضه می‌شوند. این نوع کفش‌ها مختص استفاده با پدال‌های تخت و پدال‌های دارای بست پنجه استفاده می‌شوند.

کفشهای دوچرخه جاده

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش ورزشی دوچرخه سواری جاده

کفش‌های دوچرخه سواری جاده به داشتن کفی‌های سخت مشهور هستند که روند انتقال قدرت به پدال‌ها را آسانتر می‌کند. کفش و پل‌های جاده برای راه رفتن و انقباض کف کفش طراحی نشده‌اند. آنها مناسب راه رفتن در مسافت‌های بیشتر نیستند و انعطاف ندارند. این ویژگی‌ها باعث افزایش کارایی می‌شوند و امکان انتقال بیشترین نیرو را روی دوچرخه به دوچرخه سوار می‌دهند.
تمامی کفش‌های جاده دارای ساختاری با وزن کم و تهویه مناسب هستند. با نگاهی به مدل‌های گران‌قیمت‌تر، خواهیم دید مواد به کار رفته در کفش مانند فیبر کربن برای افزایش سختی کف کفش و سیستم تناسب کفش با پا برای تنظیم سفارشی کفش بکار می‌رود. در اکثر کفش‌های جاده، یک قطعه کوچک لاستیکی در پاشنه تنها قسمت قابل انعطاف کفش می‌باشد. اکثر کفش‌های فیکس جاده از هر دو سیستم ۳ رزوه و ۲ رزوه برای اتصال پل استفاده می‌کنند.

یک نکته قابل توجه در مورد کفش‌های جاده مخصوص رشته سه‌گانه می‌باشد. کفش‌های سه‌گانه بازدهی مورد نیاز مسابقات را با انتقال بیشترین نیرو و امکان ورود و خروج آسان و انعطاف مناسب در هنگام سوار یا پیاده شدن از دوچرخه میسر می‌سازد.

 

راهنمای خرید کفش مناسب بدن‌سازی:

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش مناسب بدن‌سازی

کفش مناسب این ورزش کفشی سبک و راحت است. قسمت کف کفش به‌ ویژه در ناحیه نوک بسیار محکم است، زیرا در این ورزش به‌‌ طور‌معمول نوک کفش برخورد زیادی با زمین دارد. در ضمن قوزک‌ پا در این کفش‌ها کاملا حفظ می‌شود.

نوع کفش هایی که باید برای بدن‌سازی انتخاب کنید، با توجه به نوع بدن‌سازی ، متفاوت است.کف این کفش‌ها نباید لیز باشد. یک نکته مهم داشتن پاشنه کمتر است که به شما در انجام حرکات مناسب کمک می کند. بسیاری از بدن‌سازان ، به کفش های بدون پاشنه مانند Altra، Chuck Taylors یا Vibram Five Fingers متمایل هستند.

همچنین در وزنه برداری باید به دنبال کفش هایی باشید که دارای پنجه پهن باشد تا انگشتانتان فضای بیشتری برای افزایش ثبات، هنگام بلند کردن وزنه های سنگین، داشته باشند.

راهنمای خرید کفش مناسب فوتبال:

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش مناسب فوتبال

مهم‌ترین نکته درباره کفش‌ فوتبال، استوک و رویه کفش است تا جلوی لیز خوردن بازیکن را بگیرد و در پی ضربات فراوان به توپ، پاره نشود.

بازیکنانی که در پست مهاجم بازی می‌کنند، کفش‌هایی که دارای ساق هستند برای آن‌ها مناسب‌ترند. این نوع کفش‌ها به دلیل داشتن ساق در حرکات عرضی و همچنین رفت و برگشت‎های مداوم و استارت‎های سریع در زمین فوتبال، از قوزک پای بازیکنان در برابر آسیب‎دیدگی محافظ می‎کنند. اگر کفش بدون ساق انتخاب کنید ممکن است از ناحیه قوزک پا دچار آسیب‎دیدگی شوید.

اگر در زمین فوتبال یک دریافت کننده یا در خط حمله و یا در خط دفاعی تیم فعالیت می‎کنید و بیشتر از سایر بازیکنان با توپ در ارتباط هستید کفش‎های نیم‎ساق را به شما پیشنهاد می‎کنیم تا در زمین فوتبال راحت‎تر و سریع‎تر مانور بدهید و از سرعت عمل شما کاسته نشود. برای بازی در این پست‎ها کفش‎های ساق کوتاه هم مناسب هستند اما استفاده از کفش‎های نیم‎ساق احتمال آسیب‎دیدگی در ناحیه مچ پا را به حداقل می‎رساند. از مزایای کفش‎های ساق کوتاه می‎توان به وزن سبک آنها اشاره کرد که به کمک آنها بازیکنان می‎توانند به راحتی و با سرعت بالا در زمین فعالیت کنند.

بیشتر بخوانید:راهنمای خرید کفش فوتبال برای بازی در زمین چمن

راهنمای خرید کفش مناسب بوکس :

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش مناسب بوکس

در کلاس های بوکس، شما به سرعت مشت پرتاب می کنید و پاهای خود را در عرض چند ثانیه جا به جا می کنید. داشتن پاهای چابک و فرز و همچنین محافظت از آن در بوکس بسیار مهم است. بنابراین به دنبال کفشی باشید که به شما در حرکت کردن آزادی بدهد، اما در عین حال از مچ پایتان هنگام حرکت به جلو و عقب، محافظت کند. اگر واقعا قصد دارید در این عرصه ورزشی حضور داشته باشید به کفش های خوب نیاز خواهید داشت.

برای کیک بوکسینگ، ممکن است پا برهنه یا با کفش باشید.این یک انتخاب شخصی می باشد.اگر کفش ورزشی می پوشید، به دنبال کفشی باشید که سبک اما محکم  و دارای انعطاف پذیری نسبی باشد. وجود ضربه گیر در کفش های این ورزش، تأثیر کمی دارد.


راهنمای خرید کفش مناسب والیبال :

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش مناسب والیبال

بهترین کفش والیبال باید دارای خصوصیاتی از جمله وزن و سبکی مناسب، قابلیت تنفس پا در کفش، مقاومت، قابلیت جذب و دفع ضربه، رویه مناسب و همچنین دارای زیره عالی از جنس کرپ باشد.

بیشتربخوانید:راهنمای خرید کفش والیبال حرفه ای

راهنمای خرید کفش مناسب تنیس :

راهنمای خرید کفش ورزشی
راهنمای خرید کفش مناسب تنیس

کفش مناسب تنیس باید به نوعی تعبیه شده‌ باشد که ثبات بالایی روی زمین ایجاد کند و نامتعادلی ناشی از حرکات فراوان را دفع ‌کند. کف این کفش‌ها نیز از جنس بسیار مقاوم و سخت باید باشد.

نتیجه گیری:

کفش ورزشی باید :

  • از پا محافظت کند.
  • پا در آن راحت باشد.
  • هنگام حرکت، فشار‌ها و نیروهای وارد به پا را تعدیل کند.
  • اندازه ی پا باشد.
  • وزن مناسبی داشته باشد.
  • نرم و انعطاف ‌پذیر باشد.
  • آب و رطوبت در آن نفوذ نکند.
  • هوا بتواند در آن جریان پیدا کند و قابلیت تبادل هوا را داشته باشد.
لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=6526

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند