علت ایندکس نشدن سایت در گوگل چیست

۶ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

علت ایندکس نشدن سایت در گوگل چیست ؟

اگر تازه وبسایت خود را راه اندازی کرده باشید و یا حتی مدتی از زمان ساخت سایت شما گذشته باشد ولی همچنان بازدید کننده زیادی از جانب گوگل نداشته باشید این سوالات برای شما پیش خواهد آمد؛ علت ایندکس نشدن سایت در گوگل چیست ؟  چگونه سرعت ایندکس سایت افزایش دهیم ؟ نحوه ایندکس مطالب در گوگل چگونه است. در این مقاله به شما پاسخ خواهیم داد.

چندین دلیل برای اینکه گوگل با سرعت کم به ایندکس سایت شما را در موتور جستجو خود مشغول است وجود دارد. اولین علت که شاید واضح ترین آن باشد این است که: اگر گوگل لینک های باکیفیت زیادی به سایت شما پیدا نکند، سایت شما را بی اهمیت تلقی می‌کند.اما دلایل دیگر علت ایندکس نشدن سایت در گوگل  تکنیکی هستند: گوگل باید مطالب زیادی را روی سایت شما جستجو کند اگر سایت شما کند باشد، و یا با خطاهای زیادی مواجه باشد قطعا بر سرعت ایندکس سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

سایت های بی کیفیت در گوگل رتبه نخواهند داشت

هنگامی که سایت شما لینک های داخلی و خارجی باکیفیتی نداشته باشد، گوگل به آن توجه نخواهد کرد.

میتوان اینگونه برداشت کرد که گوگل زمانش را صرف سایتی که به نظرش بی اهمیت است، نمیکند. اگر سایت شما تازه تاسیس است این موضوع بسیار با اهمیت می‌شود .

 علت ایندکس نشدن سایت در گوگل
بک لینک ها راه شمت را برای بهتر شدن هموار می‌کنند

پس اگر به دنبال این موضوع هستید که گوگل به سایت شما سر بزند و به ایندکس مطالب شما بپردازد،به  لینک سازی داخلی و خارجی خود توجه کنید.

لینک سازی داخلی برای شروع بسیار مفید است سعی کنید مطالب و مقاله هایی که در بلاگ خود منتشر می‌کنید با یک دیگر مرتبط باشند و آن‌ها را به هم لینک کنید.


این مقاله برای شما مفید خواهد بود: آموزش ثبت نام و ایندکس محتوا در گوگل سرچ کنسول


علت ایندکس نشدن سایت در گوگل

اما اگر لینک سازی داخلی و خارجی خوبی داشتید ولی همچنان سرعت ایندکس سایت شما پایین بود باید دنبال علت را جای دیگری جستجو کنید.

دلایل تکنیکی برای اینکه گوگل سایت شما را به آهستگی جستجو کند به سه دسته تقسیم میشوند: سایت شما خیلی کند است، خطاها و eror زیادی دارید و آدرس های زیادی وجود دارد.

سرور کند مساوی است با ایندکس نشدن سایت در گوگل

دلیل اصلی جستجوی کند گوگل، کند بودن خود سایت است. اگر وبسایت شما به کندی به درخواست ها پاسخ میدهد و یا منابع بی استفاده زیادی را لود می‌کند قطعا گوگل هم برای سرعت بخشیدن به کار خودش از بررسی سایت شما پرهیز خواهد کرد.

شما به راحتی می‌توانید سرعت لود شدن سایت خود را اندازه گیری کنید وبسایت gtmetrix.com   می‌تواند اطلاعات خوبی در رابطه با سایت و سرعت سایت شما در اختیارتان قرار دهد.

سرعت ایندکس سایت
بررسی سرعت سایت با سایت GTMETRIX

با بررسی سایت خود متوجه خواهید شد که آیا سایت شما کند است؟ منابع زیادی مصرف می‌کند ؟ مشکلی در برنامه نویسی سایت و قالب استفاده شده وجود دارد یا مشکل از سمت سرور میزبان سایت شما است .

می‌توانید برای بهینه کردن سایت خود گام به گام به رفع خطاها و ایراداتی که gtmetrix  از شما می‌گیرد بپردازید.

صفحات زیاد ۴۰۴ و وجود خطاهای زیاد

اگر سایت شما صفحات ۴۰۴ زیادی دارد و یا با صفحات زیادی که حاوی خطا های برنامه نویسی و سمت سرور  زیادی دارد گوگل ایندکس کردن سایت شما را فراموش می‌کند.

 علت ایندکس نشدن سایت در گوگل
خطای ۴۰۴

برای سرعت بخشیدن به پروسه ی جستجو،ابتدا ایرادات را رفع کنید و با انتقال به روش ۳۰۱، آن صفحات را به صفحات بدون ایراد سایت خود ارجاع دهید.

اگر نمیدانید آن خطاها را از کجا به وجود می‌آیند: اکانت کنسول جستجوی گوگل برای خود بسازید و سایت خود را در آن ثبت کنید به مرور خود گوگل به شما علت خطاها را خواهد گفت .

اگر به دسترسی های لاگین سایت خود دسترسی دارید، آنها را با ابزاری مانند Screaming Frog’s Log file analyzer بررسی کنید.

برای اینکه از جستجوی کند و ایندکس با سرعت پایین سایت  خود راحت شوید، پیوسته خطاها را بیابید و آنها را رفع کنید.


بیشتر بخوانید: بهینه سازی صفحه ۴۰۴


آدرس های زیاد باعث کند شدن ایندکس سایت در گوگل می شود

اگر آدرس های زیادی روی وبسایت خود داشته باشید، جستجوی گوگل هیچوقت به اتمام نخواهد رسید. این مشکل ممکن است به خاطر شکل مسیریابی به وجود آید و یا اینکه سیستمی روی سایت شما وجود داشته باشد که آدرس های زیادی تولید کند.

برای پیدا کردن منبع این مشکل، بهتر است خودتان پیوسته سایت را جستجو کنید. میتوانید این کار را به طور دستی و با ابزاری مانند Screaming Frog’s Log file analyzer انجام دهید و یا از ابزاری مانند Ryte کمک بگیرید.

سرعت ایندکس سایت در گوگل

برخی نکات ساده در مورد سرعت دادن به پروسه ی جستجو در سایت  وجو دارد:

  • رفع خطاها را جدی بگیرید و اگر خودتان توانایی این کار را ندارید به یک متخصص رجوع کنید.
  • مطمئن شوید که سرعت سرور شما بالا است
  • یک نقشه ی سایت XML داشته باشید و آن را در موتورهای جستجو ثبت کنید.

 


بیشتر بخوانید:

پارامتر های افزایش سرعت سایت

چگونه سایت خود را در گوگل ایندکس کنیم ؟ (اهمیت نقشه سایت)


اگر تمامی این گزینه ها را درست انجام دادید به سراغ لینک سازی بروید که مهم ترین کار برای ایندکس مطالب در گوگل لینک سازی می‌باشد.

می‌توانید لینک های با کیفیت را بخرید و یا با نوشتن مقالات مهمان در سایت هایی که این قابلیت را دارند برای خود لینک سازی کنید. لینک سایت خود را در انجمن ها و شبکه های اجتماعی قرار دهید و… .

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شانزده =