۵ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

معرفی راه های افزایش امنیت اینستاگرام

بدون شک برای هر فردی امنیت اینستاگرام بسیار مهم می باشد.افراد اصلا علاقه ای ندارند که اطلاعات شخصی خود را در معرض خطر ببینند.در این مطلب به راه های افزایش امنیت اینستاگرام پرداخته می شود تا افراد سودجو کمتر حساب های کاربری افراد را مورد حمله قرار دهند.

تعیین یک رمز عبور قوی برای افزایش امنیت اینستاگرام

در نخستین مرحله رمز ورود اینستاگرام را مشکل انتخاب کنید، بسیاری از افراد در زمان ورود به شبکه های اجتماعی از پسورد های بسیار راحت و قابل حدس زدن استفاده میکنند .در نخستین مرحله برای نفوذ به حساب کاربری شما، هکر ها با کرک کردن رمز ورود اینستاگرام شما، تلاش به نفوذ خواهند کرد، و راهی که فرد تخریب کننده را به فهرست بزرگی از رمز ورود میرساند هویت شما می باشد.

تلاش کنید به هیچ عنوان از رمز ورود هایی که اطلاعات شخصی شما در آن خلاصه میشود بهره نبرید، و رمز خود را به شکلی پیچیده تعیین کنید و همچنین رمز هایی را تعیین نمایید که بیش از ۸ کاراکتر می باشند و برای انتخاب بهترین رمز میتوانید از کاراکتر هایی مثل !@#$%^&*)(_+| بهره ببرید، و همچنین استفاده از کاراکتر های بزرگ و کوچک مثل: aLIreZa چون که همه ی شبکه های اجتماعی علی الخصوص اینستاگرام، به کاراکتر های بزرگ و کوچک حساسیت نشان می دهند، و شما میتوانید با تنوع زیادی از کاراکتر ها در هنگام انتخاب رمز، یک رمز ورود بسیار قوی ایجاد کنید، که بدون شک alireza با aLIreZa دو رمز ورودی مجزا از هم هستند. با این کار می توانید امنیت اینستاگرام را بالا ببرید.

کامل کردن اطلاعات و تایید کردن ایمیل و شماره موبایل برای افزایش امنیت اینستاگرام

یکی از راه هایی که میتواند برای بالا بردن امنیت اینستاگرام شما موثر باشد، بهره بردن از ایمیل و شماره تلفن می باشد، حتما در وهله اول یک شماره تلفن مطمئن که به آن دسترسی دارید را در حساب کاربری خود ثبت و همچنین آن را تایید کنید و در قدم دوم انتخاب یک ایمیل که ارتباطی به اطلاعات شخصی شما نداشته باشد چرا که هکر ها برای نفوذ به حساب اینستاگرام شما، اول از همه از ایمیل شما استفاده خواهند کرد.فرد سودجو با استفاده از امکان فراموشی رمز در اینستاگرام قسمتی از ایمیل شما را مشاهده و با آزمون خطا دیگر قسمت های آن را به دست می آورد.

استفاده از تایید حساب دو مرحله ای برای افزایش امنیت اینستاگرام

برای این کار باید وارد تنظیمات نرم افزار شده و برای افزایش امنیت اینستاگرام آن را فعال کنید.

شاید این برای شما سوال باشد که این گزینه چیست و چه کاربردی دارد، در جواب به این سوال باید عرض کنیم که اصلی ترین مرحله برای افزایش امنیت اینستاگرام “تایید حساب دو مرحله ای” می باشد. در این روش همانگونه که از عنوان آن معلوم است، فرایند ورود به حساب اینستاگرام شما به دو مرحله مبدل خواهد شد، یعنی پس از اینکه در زمان ورود رمز ورود خود را وارد کرده و دکمه Login را میزنید، به صفحه ای انتقال می یابید که باید برای تکمیل فرایند ورود عدد چند رقمی فرستاده شده به شماره موبایل خود را وارد کرده و سپس پس از گذر از این مرحله به حساب خود دسترسی داشته باشید.

این قابلیت کمک میکند که وقتی افرادی از روش ۱٫۲ تلاش به یافتن رمز ورود شما کنند، پس از ورود به حساب شما متعجب خواهند شد، چرا که برای عبور از این مرحله قطعا باید عددی را بدانند که به شماره موبایل تعیین شده ی شما در اینستاگرام فرستاده شده است، و فقط شما به آن عدد برای ورود دسترسی خواهید داشت. برای بهره بردن از قابلیت “تایید اعتبار دو مرحله ای” به حساب اینستاگرام خود رفته و بعد از آن در بخش Setting بر روی دکمه Two Step Authentication ضربه بزنید و با صفحه ای روبرو می شوید که عددی برای شماره موبایل شما فرستاده شده و با وارد کردن عدد در صفحه مربوطه، این قابلیت برای حساب شما فعال خواهد شد.یکی از بهترین راه های افزایش امنیت اینستاگرام این روش می باشد.

استفاده از تایید حساب دو مرحله ای برای افزایش امنیت اینستاگرام

راه دیگری به نام Authentication App

همچنین میتوانید از راه دیگری به نام Authentication App برای افزایش امنیت اینستاگرام بهره ببرید که این راه بدون نیاز به شماره موبایل فعال خواهد شد، در این راه با نصب اپلیکیشنGoogle Authenticator  حساب اینستاگرام خود را به این نرم افزار وصل کرده و پس از پایان این فرایند موردی که خیلی این قابلیت را دوست داشتنی می کند این است که این اپلیکیشن هر ۱۰ ثانیه یکبار کد جدیدی ایجاد خواهد کرد.

این راه منجر می شود در زمان ورود برای وارد کردن عدد به اپلیکیشن Google Authenticator رفته و کد ایجاد شده را ببینید، و فقط ۱۰ ثانیه زمان در جهت بهره بردن و ورود از آن در اینستاگرام را دارید در صورتی که از کد نمایش داده استفاده نکنید باید برای ورود از کدی که ۱۰ ثانیه دیگر نمایان می شود استفاده کنید.. این راه تقریبا نفوذ به اینستاگرام را غیرممکن می سازد. کاربران میتوانند هر کدام از راه هایی که ذکر شد را برای افزایش امنیت اینستاگرام خود به کار ببرند.

اینفو گرافیک امنیت اینستاگرام

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=4215

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند