نرم افزار هایی که در ویندوز می توانند از چشم محافظت کنند

نرم افزار هایی که در ویندوز می توانند از چشم محافظت کنند

03:00523۰
۲ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

یکی از مشکلات استفاده بیش از اندازه از رایانه، آسیب دیدن چشم و بینایی است. خیره شدن طولانی به نمایشگر باعث تاری دید، سرگیجه و کم شدن میدان دید چشم می‌گردد. همچنین نور مصنوعی صفحه نمایشگر می‌تواند بر روی الگوی خواب شما نیز تاثیر منفی داشته باشد. امروز قصد داریم چند نرم افزار کاربردی را برای شما معرفی کنیم تا در هنگام استفاده از رایانه، بتوانید از بینایی خود مراقبت کنید.

  1. نرم افزار F.lux

flux

 

این نرم افزار با اصلاح رنگ و کاهش نور آبی نمایشگر از خستگی چشم جلوگیری می‌نماید. این برنامه علاوه بر تنظیمات پیش فرضی که دارا است، به کاربر اجازه اعمال تنظیمات دلخواه خود را می‌دهد.

 

eye-protection-app

 

نرم افزار Flux توانایی تنظیم نور آبی را برای شب و روز دارا است و در هنگام استفاده در شب، تنظیم نور آبی را در حداقل میزان خود قرار دهید. همچنین می‌توانید با وارد کردن نام شهر خود، از تنظیمات پیش فرض و متناسب با نور منطقه خود بهره ببرید.

  1. نرم افزار EyeLeo

eye-leo

با استفاده از این برنامه می‌توانید با ایجاد وقفه‌های کوتاه و طولانی به بدن و چشم‌هایتان استراحت بدهید. البته این نرم افزار یک قابلیت دیگر به نام Strict Mode نیز دارد که می‌توان با استفاده از آن در زمان استراحت یا وقفه، استفاده از سیستم را قفل کرده و مانع از کار کردن سیستم شوید.

 

  1. نرم افزار Iris

screen-blue-filter

 

این نرم افزار را می‌توان ترکیبی از دو نرم افزار F.lux و EyeLeo دانست که امکانات و تنظیمات بیشتری دارد اما نسبت به آن دو سبک‌تر و کم حجم‌تر است.

  1. برنامه روشنایی ویندوز (Night Light)

night-light-windows-reduce-blue-light

 

برای کاهش نور آبی و متناسب نمودن رنگ‌های صفحه نمایش، می‌توانید از برنامه پیش فرضی که برروی خود ویندوز ۱۰ قرار دارد، استفاده کنید. برای دسترسی به این قابلیت، در منوی استارت عبارت Night Light را وارد کنید.

در پنجره باز شده، با فشردن گزینه Turn on now نور آبی صفحه را کاهش و آن را برروی درجه دلخواه خود قرار دهید تا از خستگی چشم‌هایتان در حین استفاده در شب جلوگیری کنید.

Protect-Eye-Strain

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=2181

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند