۹ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

اولین و مهم ترین قدمی که باید برای استراتژی SEO  مطالب خود بردارید، فکر کردن و بررسی کلمات کلیدی است که میخواهید به کار ببرید. اشتباه در انتخاب کلمات کلیدی میتواند به شدت دلهره آور و ترسناک باشد. پس در بررسی کلمات کلیدی سایت همیشه باید مراقب بود و از اشتباه پرهیز کرد.

در این مقاله متداول ترین اشتباهاتی که افراد هنگام بررسی کلمات کلیدی سایت انجام میدهند را به شما نشان میدهیم. شناختن این اشتباهات در استراتژی انتخاب کلمات کلیدی به شما کمک میکند و باعث اجتناب از تکرار آنها که باعث آسیب به رتبه بندی شماست، می‌شود.

اشتباه در بررسی کلمات کلیدی سایت

۱-اجرا نکردن بررسی کلمات کلیدی به طور دقیق

مثل اینکه بعضی از افراد فکر میکنند میتوانند از بررسی کلمات کلیدی چشم پوشی کنند و یا دیگر به آن اهمیت ندهند. درست است که بررسی و آنالیز کلمات کلیدی میتواند یک پروسه ی سخت و وقت گیر باشد و فقط با استفاده از کلمات کلیدی در متن خود نمی توانید رتبه ی بالایی بگیرید.

اگر پروسه ی بررسی جستجوی کلمات کلیدی را غیر ضروری تلقی کنید و انجامش ندهید یعنی بدون داشتن حتی یک ایده از آنچه کاربران به دنبال آن هستند یک محتوا تولید کرده اید.

هرگز اینگونه فکر نکنید که میدانید مخاطبانتان چه میخواهند.

کمی وقت گذاشتن برای گشتن درمورد علایق مخاطبانتان بسیار مهم است. آنها از چه کلماتی استفاده میکنند؟ چه اصطلاحاتی را جستجو میکنند؟ کدام  کلمه در دور رقابت است و رقابت کدام یک کمتر است؟

نتیجه ی بررسی کلمات کلیدی شما باید یک لیست بلند از کلمات باشد که میخواهید برای آنها رتبه بگیرید.

لیست بررسی کلمات کلیدی را آپدیت کنید و یا به طور منظم صفحه بندی کنید. ممکن است مخاطبانتان هم مانند تمرکز بر کار و نیازهای بیزنس تغییر کنند. این دلالت بر استراتژی کلمات کلیدی شما هم دارد.

 

۲- ارزیابی کردن کلمات کلیدی غیر واقعی

حتما کلمات کلیدی غیر واقعی را هدف بگیرید! بعضی از کلمه های کلیدی به شدت رقابتی هستند. رتبه بندی کلمه های کلیدی رقابتی، مخصوصا اگر تازه وبسایت و یا بیزنس خود را راه انداخته باشید، سخت است.

اگر تازه شروع به کار کرده اید، نباید به دنبال استفاده از کلمات کلیدی که رقابت بر سرشان زیاد است، باشید.

در عوض روی کلمات کلیدی طولانی هستند (که رتبه بندی آنها آسان تر است و شانس بیشتری برای تبدیل دارند) تمرکز کنید.

برای مثال اگر یک مرکز تناسب اندام دارید و یک وبلاگ برای آن باز کرده اید، رتبه بندی اصطلاح (تناسب اندام) خیلی سخت و دشوار خواهد بود.

بررسی کلمات کلیدی سایت

به دنبال یافتن ویژگی های منحصر به فرد وبلاگ خود باشید و سعی کنید آن اصطلاحات را رتبه بندی کنید. شاید در مورد تمرینات بدنسازی افراد مسن بنویسید.

هدف گرفتن رنکینگ (جریان بدنسازی افراد مسن ) ممکن است یک استراتژی خوب باشد. در این صورت باید نکته های بدنسازی سالمندان، تمرینات بدنسازی بازنشستگان و غیره را هم هدف بگیرید. اگر کمی بیشتر به دنبال کلمه ی کلیدی خود باشید و با موفقیت کلمات کلیدی دنباله را رتبه بندی کنید، میتوانید برای اصطلاحات اصلی و عنوان هم رتبه بگیرید.

رنکینگ کلمات کلیدی رقابتی باید قسمتی از استراتژی بررسی کلمات کلیدی موفق طولانی مدت باشد.

 

۳-فکر نکردن به اهداف تحقیق

توجه کردن به اهداف بررسی و آنالیز، قسمت مهمی از پروسه ی بررسی کلمات کلیدی سایت  است. باید یک فکر و ایده ی واضح و دقیق به نوع هدفی که پشت کلمات کلیدی شماست داشته باشید.

مردم میتوانند به دنبال اطلاعات ، یک وبسایت مخصوص باشند و یا ممکن است بخواهند چیزی بخرند. و موتور های جستجو قصد دارند به کاربران پاسخ دقیقی که به دنبال آن هستند را بدهند. به عبارت دیگر، اگر محتوای شما با محتوای تحقیق تطابق نداشته باشد، هرچقدر هم عالی و بهینه باشد، باعث نمیشود که در صفحات نتیجه قرار بگیرد.

به همین دلیل ارزیابی محتوایی که میخواهید برای یک کلمه کلیدی خاص منتشر کنید تا ببینید آیا با چیزی که مردم به دنبالش هستند تطابق دارد یا نه مهم است.

میتوانید این کار را با نگاهی بر نتایج تحقیق انجام دهید. مردم چه جوابی میخواهند؟ شکل محتوای شما درست است؟ برای مثال اگر یه مطلب DIY بزرگ برای رتبه بندی اصطلاح “دکوراسیون عروسی” نوشته اید و هرچه در صفحات نتیجه میبینید “فروشگاه های آنلاین دکوراسیون عروسی” است، زمان آن رسیده که در استراتژی خود تجدید نظر کنید.

۴-استفاده از کلمات کلیدی نامربوط

این مورد کمی به اشتباه قبلی ربط دارد. اگر به محتوای تحقیق دقت نکنید به احتمال زیاد کلماتی که مشتریان و بازدیدکنندگان نهانی استفاده نمیکنند محدود میکنید. دو احتمال وجود دارد: یا چیزی که مردم به دنبال آن هستند را پیشنهاد میکنید اما این بازدیدکنندگان نهانی فقط از کلمات کلیدی متفاوت استفاده میکنند و بنابراین نمیتوانند شمارا پیدا کنند، و یا کلمات کلیدی شما خیلی طولانی هستند و قابل جستجو نیستند.


[megalightbox]بیشتر بخوانید: ۷ گام طلایی برای بهینه سازی سایت وردپرسی[/megalightbox]


کلمات کلیدی که قصد رتبه بندی آنها را دارید باید همان کلماتی باشند که مشتریانتان استفاده میکنند. همیشه سعی کنید از زبان مخاطبان خود استفاده کنید.

خودتان را در حال فروش لباس برای جشن و مراسم تصور کنید. در بازاریابی شما به این لباس ها به عنوان لباس های جشن اشاره میکنید.

با این حال بیشتر مردم عبارت “لباس جشن” را سرچ نمیکنند. کلماتی که سرچ میکنند “لباس” و یا “لباس شب” است.

در مقایسه با جستجوی عبارت “لباس جشن” عبارت های “لباس” و یا “لباس شب” جستجوی زیادی نخواهند داشت.

مشکل دوم ممکن است زمانی رخ دهد که بر روی کلمات کلیدی طولانی وطولانی که خیلی مبهم هستند و اصلا جستجو نمیشوند، تمرکز میکنید. کلمات کلیدی طولانی راه های خیلی خوبی برای شروع استراتژی کلمه ی کلیدی شما هستند.

این کلمات کمتر جستجو میشوند اما شما با آنها شانسی بیشتری برای تبدیل بازدیدگنندگان به خریداران و یا بازگرداندن بازدید کنندگان را دارید.

افرادی که از اصطلاحات خاصی برای جستجوی دقیق همان چیزی که شما مینویسید استفاده میکنند گزینه ی خیلی خوبی هستند.

با این حال اگر کلمه ی کلیدی خیلی خاص است و اصلا سرچ نمیشود به SEO شما هیچ کمکی نخواهد کرد. پس حتما به کلمات کلیدی طولانی که جستجو میشوند، برسید.

۵-در هر مطلب فقط بر روی یک کلمه کلیدی تمرکز کنید

اگر مطلب خوبی مینویسید، ممکن است فرصت رنکینگ آن فقط یه یک عبارت کلیدی محدود نشود بلکه اصطلاحات مرتبط را هم دربر بگیرد.

بررسی کلمات کلیدی سایت
در هر مطلب فقط بر روی یک کلمه کلیدی تمرکز کنید

پس اگر میتوانید بدون کش دادن بهترین استفاده را از عبارت های کلیدی ببرید، حتما این کار را انجام دهید. مثلا ما یک مطلب در مورد نکات بی پایان SEO داریم. این مطلب برای “نکات بی پایان SEO” بهینه شده است اما برای عبارت های “تاکتیک های SEO جهانی” و “پیشرفت های SEO جهانی” و تک تک این کلمات کلیدی هم کاربرد خواهد داشت.

۶-بررسی نکردن این موضوع که باید از مفرد استفاده کنید یا جمع

همیشه بررسی کنید که آیا باید از یک کلمه ی کلیدی مشخص مفرد استفاده کنید یا جمع. میخواهید “کفش باله” را سرچ کنید یا “کفش های باله”؟ مردم “خانه ی تعطیل” را سرچ میکنند یا “خانه های تعطیل”؟

در حالی که گوگل میتواند تشخیص دهد ورژن های جمع و مفرد یک کلمه هردو به یک چیز اشاره دارند، صفحات نتیجه و تعداد نتایج معمولا متفاوت اند چون آنچه که کاربران به دنبالش هستند کمی متفاوت است.

در این صورت باز هم فکر کردن به قصد مردم از جستجوی کلمات کلیدی شما مهم است. شاید کسی که به دنبال کلمات کلیدی مفرد است، در جستجوی اطلاعات است در حالی که ممکن است کسی که کلمات جمع را سرچ میکند قصد مقایسه ی محصولات و یا خرید چیزی را دارد.

در این حال اینکه باید کلمه ی مفرد یا جمع استفاده کنید به کلمه ی کلیدی خاص شما بستگی دارد پس این موضوع را هم در نظر بگیرید.


[megalightbox]بیشتر بخوانید: سئو فنی چیست ؟ چک لیست کاربردی برای بررسی SEO فنی[/megalightbox]


۷-فراموش کردن ارزیابی

اگر میخواهید بر اساس اصطلاحات مشخصی رتبه بندی شوید، حتما بررسی کنید که آیا به نتیجه رسیده اید یا نه. باید ارزیابی کنید که آیا مردم واقعا مقاله های شما را پیدا کرده اند یا نه. یک راه برای این کار آن است که کلمه ی مرکزی پیشنهاد شده را هر بار در گوگل سرچ کنید.

ولی دقت کنید که ممکن است نتیجه های جستجوی شما با هم مغایر باشند چون گوگل جستجوی شخصی سازی شده دارد.

بررسی کلمات کلیدی سایت
فراموش کردن ارزیابی

پس از این مرورگر خصوصی و یا یک ابزار مثل https://valentin.app/ استفاده کنید و ببینید آیا مقاله ی شما در نتایج جستجو ظاهر میشود یا نه. اگر سنجش و ارزیابی را فراموش کردید نخواهید دانست که آیا میتوانید به دنبال کلمات کلیدی رقابتی بیشتری باشید یا باید روی کلمات دم دراز و طولانی تمرکز کنید.

نتیجه گیری: برای یک استراتژی بررسی کلمات کلیدی سایت  موفق از این اشتباهات اجتناب کنید

انجام تحقیق و بررسی کلمه کلیدی خیلی زمانبر است. اینکه زمان میگذارید و واقعا به اصطلاحاتی که میخواهید بر اساس آنها رتبه بندی شوید، فکر میکنید مهم است.


[megalightbox]بیشتر بخوانید: چگونه سایت خود را در گوگل ایندکس کنیم ؟ (اهمیت نقشه سایت)[/megalightbox]


آموزش طراحی سایت و سئو

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=4990

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند