۲ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

هوش مصنوعی علم برنامه‌ریزی ماشین و کامپیوتر به منظور بازسازی یا شبیه‌سازی فرایندهایی انسانی مثل یادگیری و تصمیم‌گیری است.

هوش مصنوعی آرام آرام بخشی از زندگی روزمره ما شده است

پیشرفت‌های اخیر فنی مثلا الگوریتم‌ هوشمند که خود تصمیم می‌گیرد برای رسیدن به هدف چه کاری انجام دهد، باعث شده هوش مصنوعی نرم نرم و آرام آرام وارد زندگی روزمره ما شود.

تلفن‌های هوشمند، هوشمندتر می‌شوند و خودروهای خودکار به زودی می‌تواند سلامت رانندگی در جاده‌ها را بیشتر کرده و بالقوه خطر اشتباهات انسانی را حذف کند.

علاوه بر این این هوش می‌تواند وعده دنیایی را بدهد که در آن ربات‌ها از بیماران مراقبت،‌ یخچال‌‌ها را از موادغذایی پر و برای تعطیلات ما برنامه‌ریزی می‌کنند.


[megalightbox]بیشتر بخوانید:تولید سلول‌های تازه در مغز تمام عمر ادامه می‌یابد[/megalightbox]


ربات‌ها، دوست یا دشمن نیروی کار انسانی

توان بازی‌کردن یکی از معیارهای حیاتی پیشرفت در هوش مصنوعی است که نشان می‌دهد آیا ماشین می‌تواند برخی اعمال فکری مشخص را بهتر از انسان به انجام برساند.

توانایی کامپیوتر در بازی استادانهٔ شطرنج و اخیرا بازی گُو Go که عالی‌ترین فرم بازی روی سطح دوبعدی است به منزله دستیافت‌های بزرگی در راه رسیدن به ماشین‌های هوشمند تلقی می‌شود.

امروز در پزشکی نرم‌افزارهایی وجود دارد که قادرند مثل پزشک بیماری‌هایی مثل سرطان را تشخیص بدهند.

هوش مصنوعی با این‌همه مزایا، مشکلاتی نیز به همراه داشته است: چگونه نیروی کار انسانی می‌تواند خود را با انقلاب چهارم صنعتی تطبیق دهد؟ ربات‌ها میلیون‌ها شغل را در سراسر جهان تهدید می‌کنند.

از نظر عده‌ای کسانی که نسبت به پیشرفت فناوری‌های نوین بدبین هستند، هوش مصنوعی می‌تواند توانایی‌ها و هوش انسانی را دستکاری کند.

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=3741

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند