۳ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

بسیاری از افراد به مناسبت سال نو ، محیط اطراف خود را تمیز و پاکسازی کرده اند و به همین دلیل در حال حاضر منزل و محل کاری تمیزی دارند. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا ، ما چندین راهنمایی در مورد شیوه ی تمیز کردن محیط اطراف که آژانس ملی محیط زیست آمریکا منتشر کرده است را با شما درمیان میگذاریم. (اگر بیم این موضوع را دارید که منزل و یا محیط کارتان به ویروس آلوده شده است حتما با ما همراه شوید.)

 

در متن زیر پنج گام برای ضدعفونی کردن محل زندگی و یا محل کارتان ارائه داده شده است:

  1. ابزارهای تمیز کردن محیط از ویروس کرونا را حاضر کنید.

ماسک و دستکش یکبار مصرف بپوشید و محلول سفید کننده یا ضدعفونی کننده مناسب با اثربخشی مناسب در برابر ویروس کرونا (حاوی الکل) را حاضر کنید. پنجره ها را برای تهویه باز نگه دارید و به هیچ عنوان به صورت و چشمانتان دست نزنید.

 

  1. شروع به تمیز کردن سطوح کنید.

محلول سفید کننده یا ضدعفونی کننده مناسب با اثربخشی مناسب در برابر ویروس کرونا (حاوی الکل) را حاضر کرده و سطوح را از به خوبی تمیز کنید. از پارچه های یکبار مصرف برای تمیز کردن نقاطی که اغلب لمس میشوند، مانند دستگیره های در و کابینت،دستگیره کمد ها و کشو ها، کلید پریز ها و غیره، استفاده کنید.

از اسپری ها برای ضدعفونی کردن استفاده نکنید، زیرا این اسپری ها ممکن است به خودی خود باعث پخش شدن ویروس کرونا شوند.

تمیز و ضد عفونی کردن

  1. پارچه ها و ملحفه ها را بشویید.

با استفاده از ماشین لباسشویی و مواد شوینده، پارچه ها و ملحفه ها، مانند روتختی، رویه ی بالش و پتوها لباس و.. بشویید.

 

  1. کار خود را به اتمام برسانید.

سطوح را برای بار دوم تمیز کنید. اما مراقب باشید که از سطوح تمیز نشده به سمت سطوح تمیز شده نروید که اینگونه فقط باعث کثیف کردن بیشتر محیط خواهید شد.

درحالیکه دستکش و ماسک پوشیده اید، پارچه های شستشو و باقی زباله ها را در کیسه های دولایه ریخته و از محل دور کنید. ماسک و دستکش های خود را درآورده و دستان خود را با آب و صابون بشویید. همیشه زباله های ناشی از شستشوی سطوح آلوده به ویروس کرونا را جدا از باقی زباله ها بریزید.

 

  1. تضمین بهداشت شخصی

دوش بگیرید و لباس خود را عوض کنید، سپس هوای داخلی محیط را تهویه کنید.

هیچکدام از وسایل خانه را با دیگران به طور مشترک استفاده نکنید و وسایل استفاده شده را با آب و صابون بشویید.

به دلیل اینکه ویروس کرونا میتواند روی سطوح مختلف بین ۲ تا ۳ روز زنده بماند، پس تمامی سطوح آلوده به ویروس کرونا را ضدعفونی کنید. تا زمانی که سطوح را ضدعفونی نکرده اید، مهمانی را به منزل و یا محل کارتان دعوت نکنید.


همچنین بخوانید: کاربرد جوش شیرین برای خانه تکانی


 

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=4362

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند