پروتوتایپ موستانگ مک ای با قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار معرفی شد

03:0034۰
۲ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

پروتوتایپ موستانگ مک ای یک نمونه آزمایشی تولید کارخانه فورد آمریکا است که از ۷ موتور الکتریکی برای رسیدن به قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار بهره می‌برد.

هرچند که فورد تمایلی برای ساخت انبوه نسخه اسپرت و تقویت شده از موستانگ مک‌ای ندارد اما برای نمایش توانایی های فنی خود به دنیا یک نمونه پروتوتایپ از این خودرو را تولید کرده است.

پروتوتایپ موستانگ مک ای

پروتوتایپ موستانگ مک ای از ۴ موتور الکتریکی در محور عقب و ۳ موتور الکتریکی در محور جلو بهره می‌برد تا این ۷ موتور قدرت این نسخه آزمایشی را به ۱۴۰۰ اسب بخار برسانند. بدنه‌ی این خودرو برای بهبود عمکرد در سرعت‌های بالا بهینه‌سازی شده است و نیروی عمودی ۱۰۴۳ کیلوگرم در سرعت ۲۵۸ کیلومتربرساعت خواهد داشت.

محور محرک Driveshaft دیفرانسیل های عقب و جلو را به یک دیگر متصل کرده است و می‌توان آن را برای سرعت در پیست یا دریفت کشیدن تنظیم کرد.

پروتوتایپ موستانگ مک ای

مک‌ای ۱۴۰۰، با ترمزهای برمبو مجهز به بوستر برقی، ترمز دستی هیدرولیک، سیستم بازیافت انرژی هنگام ترمزگیری با تبدیل موتور به ژنراتور و فناوری‌های ضدلغزش (ABS) و مدیریت تعادل همراه شده و حاصل ۱۰ هزار ساعت همکاری مهندسان فورد پرفرمنس و تیم دریفت حرفه‌ای RTR است.

هرچند که تولید پروتوتایپ موستانگ مک ای با قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار هیچگاه عملی نمی‌شود، اما بدون شک قطعات این خودرو را می‌توان در فروشگاه های تیونینگ و تزئینات پیدا کرد،مثلا کاپوت جلو از فیبرکربن اورگانیگ ساخته شده که متفاوت از فیبرکربن رایج در دیگر مدل‌های اسپرت است.

پروتوتایپ موستانگ مک ای

 

بیشتر بخوانید: طراحی مرسدس AMG مک لارن SLR مفهومی و خیره کننده

سال ۲۰۲۱، موستانگ مک‌ای GT با قدرت ۴۵۹ اسب بخار و گشتاور ۸۳۰ نیوتن‌متر، مجهز به سیستم چهارچرخ محرک و شعاع حرکتی ۴۰۲ کیلومتر، وارد بازار امریکا خواهد شد.

پروتوتایپ موستانگ مک ایپروتوتایپ موستانگ مک ایپروتوتایپ موستانگ مک ای

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=6326

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند