چگونه یک پیج جذاب در اینستاگرام بسازیم

۸ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

صفحه جذاب در اینستاگرام کمک بسیار زیادی به جذب فالوور و مشتری خواهد کرد بهترین صفحه ها در اینستاگرام ویژگی های منحصر به فردی دارند.

با داشتن پیج جذاب مخاطبان  را ترغیب به فالوو کردن صفحه خودتون بکنید، علاوه بر این یک صفحه زیبا در اینستاگرام می‌تواند حس اعتماد در کاربران را افزایش دهد و شما را حرفه‌ای نشان دهد.

چگونه یک پیج جذاب در اینستاگرام بسازیم ؟ در این مقاله قصد داریم تا به شما توضیح دهیم که یک پیج جذاب در اینستاگرام دارای چه ویژگی و آناتومی می‌باشد.

بهترین صفحه های اینستاگرام  دارای موارد مشترکی هستند، از جمله نام های کاربری که به راحتی قابل شناسایی هستند ، یک تصویر پروفایل قابل تشخیص و زیبا  ، یک جریان ثابت از استوری ها و عکس های اینستاگرام ، بیوگرافی آموزنده و در عین حال لذت بخش ، پیوند به صفحه فرود یا کمپین مربوطه و موارد دیگر.

این مقاله را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه صفحه اینستاگرام  خود را شخصی سازی کنید تا از نظر مخاطب ها خوب به نظر برسد، به فالوور های خود توضیح دهید که شما چه کسی هستید و چرا باید شما را دنبال کنند.

چگونه یک صفحه جذاب در اینستاگرام بسازیم

۱. نمایه عمومی (غیر خصوصی)

به طور پیش فرض تمام نمایه های اینستاگرام عمومی هستند مگر این که شما خودتان آن را خصوصی کرده باشید و این به معنای آن است که هر کس در جهان می تواند پروفایل و پست های شما را در اینستاگرام مشاهده کند.

بهترین صفحه های اینستاگرام برای تعامل بیشتر با مشتریان خود نمایه خود را عمومی می‌کنند، اگر شما هم به دنبال کسب درآمد و تجارت در اینستاگرام هستید باید به این نکته توجه کنید.

اگر نمایه شما پنهان باشد شما چند شانس بزرگ تبلیغاتی از دست خواهید داد به عنوان مثال کسی نمی‌تواند با ورود به صفحه شما تصاویر ببیند و محصول انتخاب کند و به سراغ پیجی میرود که با سرعت بیشتری نیازش را برطرف کند، علاوه بر این امکان نمایش داده شدن پست هایتان را در اکسپلور از دست خواهید داد همچنین امکان ارسال محتوای شما برای افرادی که شما را دنبال نمی‌کنند وجود نخواهد داشت و… .

برای اطمینان از عمومی بودن نمایه خود: “گزینه ها” (دکمه چرخ دنده در iOS یا سه نقطه در Android) را باز کنید و مطمئن شوید که “Account Private” خاموش است.

پروفایل جذاب در اینستاگرام
نمایه خود را عمومی کنید تا شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشید.

۲. نام کاربری قابل تشخیص و جستجو

باید اطمینان حاصل کنید که نام کاربری شما مانند نام تجاری شما قابل شناسایی و به راحتی قابل جستجو است.

اگر نام کسب و کار شما قبلاً به عنوان نام کاربری گرفته شده است  (توسط صفحه دیگری استفاده می‌شود) ، سعی کنید نام کسب و کار خود را به عنوان اولین قسمت از نام کاربری خود نگه دارید تا افرادی که در جستجوی نام برند شما هستند بتوانند راحت تر شما را پیدا کنند.

برای ویرایش نام کاربری خود: به صفحه نمایه خود بروید و روی دکمه “ویرایش نمایه” در سمت راست عکس نمایه خود کلیک کنید.

پروفایل جذاب در اینستاگرام
در مرحله بعد بر روی  متنی که می‌خواهید ویرایشش کنید کلیک کرده یا فضای سمت راست نماد شخص را باز کنید و نام کاربری مورد نظر خود را وارد کنید.

 

 

۳. نمایش نام تجاری در نتایج جستجو

مطمئن شوید که نام تجاری  شما در قسمت “نام” نوشته شده  و در زیر عکس نمایه شما و  زیر نام کاربری در  نتایج جستجو ظاهر می شود.

بهترین پیج در اینستاگرام
نمایش نام تجاری در نتایج جستجو


برای ویرایش نام تجاری: به صفحه پروفایل خود بروید و روی “ویرایش نمایه” کلیک کنید. سپس بر روی متنی که قصد تغییر آن را دارید کلیک کرده و نام تجاری دلخواه خود را وارد کنید.

پروفایل جذاب در اینستاگرام
ویرایش نام تجاری

۴. عکس پروفایل

عکس نمایه اولین مورد است که افراد هنگگام بازدید از صفحه شما در اینستاگرام مشاهده می‌کنند، چرا که در بالای صفحه و درد دید همه قرار دارد، به همین دلیل این عکس باید به وضوح قابل تشخیص باشد .

انتخاب این عکس برای اکثر برند ها آرم شرکت آن‌ها خواهد بود، توجه داشته باشید که این عکس در اینستاگرام به صورت دایره ای با قطره ۱۱۰ پیکسل نمایش داده می‌شود پس عکسی را انتخاب کنید که در هنگام برش خوردن و دایره ای شدن به درستی در نمایه شما نمایش داده شود.

شاید بهترین انتخاب یک عکس مربعی شکل ۲۰۰ در ۲۰۰ پیکسل باشد که لوگو در وسط اون قرار گرفته و بعد از برش لوگو به زیبایی نمایش داده می‌شود و از کشیده شدن ، یا کوچک شدن عکس جلوگیری می‌کند.

در زیر چند نمونه از عکس های بهترین پیج های اینستاگرام را برای شما قرار خواهیم داد تا با توجه به اون ها بتونید انتخاب دقیق تری نسبت به عکس پروفایل خودتون داشته باشید.

بهترین صفحه ها در اینستاگرام
KylieCosmetics
بهترین صفحه ها در اینستاگرام
JetBlue
بهترین صفحه ها در اینستاگرام
Cats_Of_Instagram

۵- بیوگرافی لذت بخش ، عملی ، آموزنده

مانند عکس نمایه ، “bio” شما (یعنی توضیحی در بالای نمایه شما) اولین چیزی است که بازدید کنندگان در نمایه شما مشاهده می کنند.

شما حداکثر به اندازه ۱۵۰ کارکتر فرصت دارید: از آنها استفاده کنید تا به مردم اطلاع دهید که حوزه فعالیت شما چیست به آن‌ها دلیلی برای دنبال کردن خود بدهید.

می‌توانید به صفحه رقیبان خودتان بروید و ببینید که آن‌ها چه چیز هایی در bio خود نوشته اند از آن‌ها الهام بگیرید و بهترین توضیح را بنویسید.

۶- لینک صفحه پروفایل

قطعا شما هم متوجه شده‌اید که می‌توانید درbio  آدرس یک سایت را اضافه کنید، قطعا اگر شما دارای یک وبسایت هستید می‌توانید از آن نهایت استفاده را ببرید.

توجه داشته باشید که لینک دادن به صفحه اصلی سایت اصلا ایده جالبی نیست بلکه شما باید یک صفحه فرود آماده کنید آن لینک را قرار دهید.

برای داشتن یک صفحه جذاب در اینستاگرام سعی کنید تا لینک خود را با کوتاه کننده های لینک کوتاه کنید همچنین فراموش نکنید به کاربرانتان یاد آوری کنید که از لینک صفحه شما استفاده کنند.

پروفایل جذاب در اینستاگرام
ویرایش لینک bio

۷. اعلان ها را فعال کنید

فعال کردن اعلان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، با فعال کردن اعلان ها می‌توانید به راحتی هنگامی که کاربران پست های شما را به اشتراک می‌گذارند یا نظری در مورد آن می‌هند متوجه شوید، این کار به شما این امکان را می‌دهد تا سریعتر با کاربران خود تعامل برقرار کنید.

پروفایل جذاب در اینستاگرام
فعال کردن اعلان ها

۸.عکس های با کیفیت بالا

بخش عظیمی از پروسه ساخت یک پیج جذاب در اینستاگرام تصاویر هستند، انتخاب تصاویر با کیفیت بالا  تاثیر زیادی در فالوو شدن شما دارد، اگر کاربری برای اوین بار وارد صفحه شما شود به پیمایش در ۱۰ عکس اول و بیشتر شما خواهد پرداخت و اگر نتوانید در همین مدت نظر اورا جذب کنید شانس کمی برای فالوو شدن خواهید داشت.

قبل از ارسال پست خوب فکر کنید، اگر عکسی زیبا و موضوعی جذاب برای پست کردن ندارید، خب اصلا بی خیال پست کردن بشوید.

ترکیب این سه مورد: ۱- موضوع خوب، عکاسی خوب و ویرایش خوب می‌تواند یک عکس با کیفیت را خلق کند.


بیشتر بخوانید:

۱۰ گام طلایی در آموزش ویرایش عکس

بهترین تکنیک های ترکیب بندی در عکاسی

ترفند های عکاسی حرفه ای

آموزش عکاسی با تکنیک نور پس زمینه


 

۹. پست های مداوم و منظم

دائما بروز رسانی کنید و سعی کنید زمانی مناسب برای ارسال پست های خود انتخاب کنید، زمانی که فکر می‌کنید کاربران بیشتری می‌توانند پست های شما را ببینند.


بیشتر بخوانید: روش های افزایش فالوور طبیعی در اینستاگرام


داشتن یک صفحه جذاب در اینستاگرام نیازمند زحمت مدام و بروز بودن دائم است شما باید هر روز روش های جدید را آزمایش کنید تا بتوانید همیشه برای کاربران خود جذاب باشید و یکی از بهترین صفحه ها در اینستاگرام باشید.

افزایش فالوور طبیعی در اینستاگرام
دوره‌ی آموزش اینستاگرام | کسب درآمد از اینستاگرام
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =