۶ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

شاید بارها برای بسیاری از شما فرصت های ایده پردازی پیش آمده باشد . این می تواند به شما در تبدیل ایده خود یک طرح عملی کمک کند . یک ایده تا زمانی که در ذهنتان است، امکان محقق شدن و تبدیل شدن آن به حقیقت وجود دارد اما زمانی که از آن دلسرد شوید، دیگر امکان عملی شدن آن وجود نخواهد داشت، مگر اینکه آن را دنبال کنید. ما در ادامه می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه ایده را عملی کنیم . اینکه چگونه یک ایده به حقیقت تبدیل می شود شاید کار چندان آسانی نباشد ولی ناممکن هم نیست.

چگونه ایده را عملی کنیم

تبدیل ایده به واقعیت

اجازه ندهید برخی افکار منفی باعث شود ایده پردازی شما دچار رکود شود. ممکن است شما فکر کنید که زمان یا سرمایه لازم برای عملی کردن ایده خود را ندارید، این افکار می تواند شما را از تبدیل ایده خود به حقیقت باز دارد. در ادامه می خواهیم درباره مراحل رسیدن ایده‌ به مرحله عملیاتی شدن صحبت کنیم.

به قول توماس ادیسون، بدون دور ریختن افکار منفی و عاجز کننده، ایده پردازی  می تواند تنها یک توهم باشد. اجازه ندهید افکار بزرگ شما راکد بماند، شاید شما فکر می‌کنید که زمان یا پول کافی برای عملی کردن ایده خود را ندارید. همه ما می دانیم که سخت‌ترین قسمت این کار ایجاد یک ایده و یک طوفان فکری یا مراحل اولیه نیست، بلکه این است که ما چگونه در ایده پردازی از نقطه A به Z برسیم .

۱- چگونه ایده را عملی کنیم: فکر کردن را رها کنید و شروع کنید

اگر منتظر کمال بمانید، هرگز به آن دست نخواهید یافت. اجازه ندهید تصورتان از اینکه ایده ای که روی کاغذ آورده اید مناسب نیست، شما را از تلاش برای تحقق آن باز دارد. اگر این مساله‌ای است که ارزش حل شدن و تبدیل به حقیقت را داشته باشد، هرگز تصوراتتان نباید مانع از تلاش شما شود.

به عنوان مثال استیو جابز شاید تلفن همراه را اختراع نکرد اما به واسطه خدماتی که به علم و پیشرفت سخت افزار کرد، توانست ان را بهتر کند. همانطور که می دانید استیو جابز صاحب شرکت اپل یکی از کسانی بود که در زمینه ساخت کامپیوتر به دنیای کامپیوتر خدمات ارزشمندی ارائه داد. وی با اندک دارایی به ایده پردازی پرداخت و در عملی کردن ایده  به موفقیت های بسیاری دست یافت. می توان او را به عنوان یکی از بزرگترین ایده پردازان جهان معرفی کرد که بسیار محکم و نیروند در پشت ایده پردازی خود ایستاد و آنها را پیاده سازی کرد.

بنابراین شما نیز می توانید در تبدیل ایده به واقعیت موفقیت هایی کسب کنید و ناممکن ها را ممکن سازید.

چگونه ایده را عملی کنیم

۲- چگونه ایده را عملی کنیم: ایده خود را از آن خود کنید

اگر نمی‌توانید ایده خود را پیش ببرید، پس ممکن است ایده شما مناسب نباشد و اگر انتظار داشته باشید شخص دیگری این کار را انجام دهد، قطعا شما در عملی کردن ایده خود شکست خواهید خورد. شما نمی‌توانید همه چیز را از همان ابتدای راه بدانید و یا انجام دهید اما اگر نمی‌توانید مشکلات و مسائل مسیر را به وضوح ببینید، ایده شما جواب نخواهد داد. همچنین شما نباید ایده خود را به کس دیگری برای پیاده سازی بسپارید.

وظایفی که باید انجام دهید را در نظر بگیرید و تا زمانی که به مسئولیت‌های مهم دیگری می پردازید، آنها را به اشخاص دیگری اختصاص دهید. بسیار حائز اهمیت است که ایده خود را پرورش دهید تا آن را به واقعیت تبدیل کنید.

۳- چگونه ایده را عملی کنیم: برنامه داشته باشید

توقع شکست در برنامه ریزی ها و داشتن یک برنامه ریزی برای همه چیز، دو چیز کاملاً متفاوت می باشد. سعی کنید برنامه‌هایتان از این نظر که چگونه می خواهید ایده شما اجرا شود، کامل باشند اما آنقدر سخت نگیرید که در زمان مناسب نتوانید حرکت مناسبی از خود نشان دهید.

حتماً این را نیز در نظر بگیرید که قرار نیست همیشه شما از ایده خود استفاده کنید، بلکه می توانید بیشتر از آن استفاده کنید. شما می توانید با ایده ای که دارید موفقیت بسیاری را از شرکت های بزرگ بدست آورید و ایده پردازی خود را در دو واژه جمع بندی کنید، محور پیشرفت ایده یا مرگ ایده.


[megalightbox]بیشتر بخوانید: اساس انتخاب رنگ برای کمپین بازاریابی چیست[/megalightbox]


۴- چگونه ایده را عملی کنیم:  آن را به نمایش بگذارید

اگر ایده شما یک محصول یا هر چیز دیگری باشد، ابتدا آن را از سوی مراتب بالا تایید کنید. شما می توانید با توجه به ایده خود یک محصول نسبتا ماندگار بسازید و آن را به مشتریان خود ارائه دهید. بگذارید آن‌ها از آن استفاده کنند، امتحان کنند، آن را بشکنند و در پایان اگر ایده و محصول شما خوب بود، بازخورد دریافتی شما نیز از عملی کردن ایده  ارزشمند خواهد بود.

چگونه ایده را عملی کنیم

۵- چگونه ایده را عملی کنیم : شنونده خوبی باشید تا خوب درک کنید

بسیاری از ما فقط گوش می‌دهیم تا بتوانیم پاسخ‌های خود را به جای تلاش برای درک شنیده ها، آماده کنیم اما این مشکل ما را در یک چرخه با در نظر گرفتن افکار خود به جای گرفتن یک بازخورد از ایده مان، قرار می دهد.

زمانی که واقعا تبدیل به یک شنونده خوبی شدید، آنگاه یاد می‌گیرید که صنعت و یا مشتریان شما به چه چیزی نیاز دارند و در نهایت شما می‌توانید این نیازها را به نحوی در کار پیاده سازی کنید.

۶- چگونه ایده را عملی کنیم: ایده خود را گسترش دهید

اگر شما ایده خود را روی کاغذ آوردید، کار را شروع کردید، آن را تست کردید اما نتوانستید بازخوردی از آن بگیرید و آن را در دنیا در معرض دید قرار دهید، هیچ اهمیتی ندارد. شما تلاش خود را کرده اید و مایوس نشوید، همچنان ادامه دهید.

چگونه ایده را عملی کنیم

در صورتی که تمام این کارها را انجام داده اید و در حال رشد و پیشرفت از ایده خود هستید و به این نتیجه رسیده اید که دیگر هیچ تغییری قرار نیست در کار شما اتفاق بیفتد، بهتر است خود را وارد چالش جدیدی کنید.

با خانواده و دوستان و یا یک یا چند سرمایه گذار صحبت کنید و کار خود را گسترش دهید. و به این ترتیب شما ازعملی کردن ایده خود کارهای بزرگی خواهید کرد.


مطالعه این مقاله به شما توصیه می‌شود: کسب درآمد از اینترنت از طریق کار در خانه


لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=3878

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند