۱۰ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

راه های افزایش طول عمر باتری ایفون چیست؟ باتری همه ی دستگاه ها و گوشی های موبایل با گذشت زمان ضعیف میشوند و کارآیی اولیه ی خود را از دست میدهند. گوشی های آیفون هم از این قاعده مستثنی نیستند. به همین دلیل میشود گفت همه ی کاربران آیفون به دنبال راه و روشی برای افزایش طول عمر باتری خود هستند.

چگونه باتری گوشی ایفون را سالم نگه داریم ؟

ممکن است با گذشت هر سال متوجه این موضوع شده باشید که گوشی آیفون شما به شکلی که قبلا استفاده میشد، کار نمیکند. شاید خوب کار کند اما الان آن را بیشتر از قبل شارژ میکنید. این موضوع کاملا عادی است، همه ی دستگاه های شارژی با گذشت زمان دچار مشکل کم و ضعیف شدن عمر باتری میشوند. ولی این حرف به معنای این نیست که شما نمیتوانید برای افزایش طول عمر باتری آیفون خود کاری بکنید.

برای کم کردن سرعت خرابی باتری گوشی آیفون شما راه های مختلفی وجود دارد. فقط باید بفهمید که داخل گوشی موبایل شما چه خبر است و نکته های زیر را دنبال کنید، تا بتوانید به این سوال که چگونه باتری گوشی ایفون را سالم نگه داریم پاسخ بدهید و باتری خود را نجات بدهید.

نحوه‌ی کار باتری آیفون

در حال حاضر باتری موجود در تمام دستگاه های اپل و گوشی های آیفون، از نوع لیتیومی است. شرکت اپل میگوید شرکت به خاطر اینکه این باتری ها سریع تر شارژ میشوند، بیشتر دوام می آورند و با یک بار شارژ شدن عمر بیشتری از باتری را در اختیار کاربران میگذارد، از آنها استفاده میکند. ولی در این میان چند مورد وجود دارد که باید آنها را بدانید.

راه های افزایش طول عمر باتری ایفون

عمر باتری در برابر طول عمر باتری

مورد اول عمر و طول عمر باتری است. اپل به عمر باتری، برای مثال به زمانی که موبایل آیفون شما قبل از نیاز به شارژ مجدد کار میکند، اشاره میکند. طول عمر باتری یعنی مدت زمانی که باتری آیفون شما کار میکند و دوام می آورد، تا وقتی که نیاز به تعویض پیدا کند.

دوره ی شارژ شدن

 

مورد دیگر دوره ی شارژ شدن است. دوره ی شارژ شدن زمانی رخ میدهد که شما از تمام ۱۰۰ درصد شارژ موبایل خود استفاده میکنید، هرچند لازم نیست که کل شارژ را یکباره استفاده کنید. شاید پیچیده و گیج کننده باشد اما اپل برای درک و فهم کمی بهتر، مثال خوبی میزند.

فرض کنیم موبایلتان فول شارژ شده است. در طول روز ۷۵ درصد از شارژ را استفاده کرده اید و دوباره آن را فول شارژ کردید و روز بعد ۲۵ درصد از شارژ را مصرف کردید. در مجموع ۱۰۰ درصد از شارژ گوشی مصرف شده و شما یک دوره ی شارژ را کامل کرده اید. در اینجا چند بار کامل شارژ کردن گوشی شما مطرح نیست بلکه اینکه چند بار به اندازه ی ۱۰۰ درصد از عمر باتری استفاده کرده اید مطرح است.

راه های افزایش طول عمر باتری ایفون

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید درمورد دوره ی شارژ شدن بدانید. خب باید درمورد نحوه ی کار دوره ی شارژ شدن بدانید تا متوجه شید که چرا باتری گوشیتان به خوبی قبل کار نمیکند. شرکت اپل این موضوع را تایید میکند که با ۵۰۰ بار چرخه ی شارژ شدن، باتری ها ۸۰ درصد از گنجایش و ظرفیت نرمال خود را حفظ میکنند. این درصد همراه با سن شیمیایی باتری کمتر میشود. یعنی هرچه از عمر آن بگذرد و دوره های شارژ بیشتری کامل شود، موبایلتان انرژی کمتری خواهد داشت.

ظرفیت باتری آیفون خود را بررسی کنید

هنگامی که اپل مباحثات جدیدی درمورد کم کردن سرعت خالی شدن باتری خراب کاربران را شروع کرد، تصمیم گرفت که تنظیمات جدیدی ایجاد کند تا خود کاربران مسئول باتری خود باشند.

شما الان میتوانید ببینید ظرفیت باتری گوشی آیفونتان چقدر است و عملکرد دستگاهتان چطور است. برای بررسی این موضوع به بخش تنظیمات، باتری و سپس سلامت باتری بروید.

بخشی به نام حداکثر ظرفیت وجود دارد. این بخش همانطور که خودتان هم متوجه میشوید به شما میگوید که ظرفیت اوریجینال باتری شما چقدر است. درصد کمتر یعنی باتری شما دیگر به درد نمیخورد و حتی ممکن است بخواهید آن را تعویض کنید.

راه های افزایش طول عمر باتری ایفون

نه فقط این، بلکه در زیر همین بخش میتوانید قسمت حداکثر ظرفیت عملکرد را هم پیدا کنید. این ویژگی به گوشی آیفون شما کمک میکند تا حین انجام کارهایی مثل بازی کردن، به طور ناگهانی و غیر منتظره خاموش نشود.

 

چگونه میتوانید طول عمر باتری گوش آیفون خود را افزایش دهید

 

باتری های لیتیومی دوام همیشگی ندارند و نهایتا دستگاه شما شروع به از دست دادن ظرفیت اوریجینال خود میکند. گفته شده که اگر میخواهید موبایلتان تا حد ممکن دوام بیاورد میتوانید با انجام دادن چند کار سلامت باتری خود را حفظ کنید. افزایش عمر باتری یعنی افزایش طول عمر آن در یک مدت زمان طولانی.

پیشنهاد اپل برای افزایش طول عمر باتری ایفون چیست

اپل برای سالم تر نگه داشتن دستگاه و کند تر کردن روند خراب شدن شیمیایی باتری چند نکته را مطرح میکند. نکته های زیر، توصیه های اساسی و کلی اپل هستند.

 

جلوی دمای بیش از حد محیط را بگیرید

با اینکه این کار زیاد نیاز به فکر کردن ندارد، اما توجه و یادآوری آن مهم است. به طور کلی دستگاه های اپل و یا هر دستگاه دیگری، از دما و حرارت خیلی بالا و یا خیلی پایین خوششان نمی آید. اگر گوشی آیفون خود را در جایی با دمای خیلی بالا بگذارید ممکن است باتری آن صدمه ببیند.

به علاوه ممکن است شارژ کردن گوشی در جایی که دمای خیلی زیادی دارد، نهایت شارژ گوشی را به ۸۰ درصد برساند. پس از شارژ کردن گوشی در اتاق هایی که خیلی گرم هستند، بپرهیزید و همچنین در زمان شارژ شدن موبایل از آن استفاده نکنید.

از طرف دیگر اگر موبایل آیفون خود را در دمای بسیار پایین نگه دارید، عمر باتری به طور موقت کم میشود.

راه های افزایش طول عمر باتری ایفون

بر طبق گفته های شرکت اپل، به محض اینکه آیفون به دمای نرمال برگردد، عمر باتری هم به حالت عادی باز میگردد. دمای پیشنهادی اپل برای گوشی های آیفون، دمای بین ۳۰ تا ۹۵ درجه فارنهایت یا ۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است.

 

نصف شارژ گوشی خود را ذخیره کنید

اگر قصد دارید برای یک مدت طولانی (مثلا ۶ ماه) از گوشی خود استفاده نکنید، توصیه ی شرکت اپل این است که وقتی شارژ آن به ۵۰ درصد رسید، این کار را انجام دهید. اگر وقتی شارژش کاملا تمام شد این کار را انجام دهید ممکن است وقتی دوباره شروع به استفاده از آن کردید، انرژی و شارژ خود را نگه ندارد و اگر وقتی فول شارژ است دیگر از آن استفاده نکنید، ممکن است باتری صدمه ببیند.

توصیه ی دیگر شرکت این است که اگر همچنان قصد استفاده از گوشی را ندارید، هر شش ماه یک بار آن را تا ۵۰ درصد شارژ کنید.


[megalightbox]بیشتر بخوانید: ۶ راه برای حفظ امنیت گوشی آیفون[/megalightbox]


نکات ویژه: چگونه باتری گوشی ایفون را سالم نگه داریم

 

 • مدیریت آپدیت کردن برنامه های زمینه

این ویژگی به برنامه ها اجازه ی آپدیت کردن محتوای خود در پس زمینه را میدهد و برای بعضی از برنامه ها مفید است، اما بیشتر باعث میشود سرعت کار باتری گوشیتان کم شود.

برای مدیریت آپدیت برنامه های دلخواهتان در زمینه، به بخش تنظیمات و سپس عمومی بروید و گزینه ی آپدیت برنامه های زمینه را انتخاب کنید. همچنین میتوانید برنامه هایی که میخواهید از این ویژگی استفاده کنند را انتخاب کنید و یا بطور کل غیر فعالش کنید.

 • نور صفحه را کم کنید

صفحه نمایشی که روشنایی بیشتری دارد باتری بیشتری مصرف میکند. اگر میخواهید شارژتان سریع تخلیه نشود روشنایی صفحه را کمتر کنید. این کار باعث صرفه جویی در مصرف شارژ گوشی میشود.

 • حالت تاریک را روشن کنید

حالت تاریک یک ویژگی دیگر است که میتواند عمر باتری گوشی آیفون شمارا افزایش دهد. راه های زیادی برای فعال کردن حالت تاریک در گوشی آیفون وجود دارد اما سریع ترین راه، رفتن به مرکز کنترل، انتخاب گزینه ی روشنایی صفحه و سپس روشن کردن حالت تاریک است.

راه های افزایش طول عمر باتری ایفون

 • خصوصیات وایرلس را خاموش کنید

ممکن است این کار آشکار و علنی باشد اما اگر نیازی به ویژگی های وایرلس گوشی مثل وای فای، داده ها و یا حتی بلوتوث ندارید، بهتر است آن را خاموش کنید. این ویژگی ها نه تنها غیر غروری هستند بلکه شارژ گوشی شما را سریع تر از حالت عادی خالی میکند.

 • از حالت صرفه جویی (کم مصرف) استفاده کنید

وقتی همه ی روش های دیگر به بن بست خوردند، از حالت صرفه جویی استفاده کنید. هرچند این ویژگی تا زمانی که گوشی خود را دوباره شارژ نکنید فعالیت های زمینه ی شما را محدود میکند و کاهش میدهد؛ به همین دلیل ممکن است زیاد مایل به استفاده از آن نباشید. این ویژگی در صورت نیاز به ذخیره ی باتری در یک بازه ی زمانی طولانی و یا در صورت کاهش ظرفیت باتری شما مفید است.

برای فعال سازی این ویژگی به بخش تنظیمات و سپس باتری بروید و گزینه ی صرفه جویی را فعال کنید.

 

نرم افزار های مفید برای افزایش طول عمر باتری گوشی های ایفون

Battery HD+ Pro: به طور کلی راه ها و نرم افزار های زیادی برای افزایش طول عمر باتری ایفون وجود دارد که در زیر قصد داریم یکی از این نرم افزار ها را به شما معرفی کنیم:

این برنامه به خاطر طراحی ساده و زیبایی که دارد بهترین نرم‌افزار کنترل باتری آیفون، آیپاد و آیپد شناخته شده که بیش از ۱۴ میلیون بار! تا امروز دانلود شده است.

با این برنامه کاملا دستتان می‌آید که چقدر از باطری‌تان صرف:

 • گوش دادن به موزیک
 • دیدن فیلم
 • صحبت با تلفن
 • کار با اینترنت
 • بازی
 • عکاسی
 • ضبط فیلم
 • و…

زمانی که باتری کاملا شارژ می‌شود زنگ هشدار به صدا در می‌آید.

دانلود از سیبچه


[megalightbox]این مقاله نیز توصیه می‌شود: شش برنامه روتوش عکس آیفون که باید آن ها داشته باشید[/megalightbox]


لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=4583

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند