۸ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

چگونه سایت خود را در گوگل ایندکس کنیم این باید مهم ترین سوالی باشد که شما به عنوان صاحب سایت از خود میپرسید در این قسمت از آموزش افزونه یواست سئو  قصد داریم تا به این سوال مهم پاسخ بدهیم . هنگامی که وبسایت جدید خود را راه اندازی میکنید، انتظار دارید که بازدیدکنندگان به وبسایت شما سرازیر شوند. در واقع، قبل از اینکه بازدیدکنندگان سایت شما را ببینند، موتورهای جستجو باید آنها را پیدا کرده، ایندکس کنند و رتبه بدهند.

راه های سرعت بخشیدن به ایندکس سایت در گوگل

قبل از شروع مقاله نکته ای به شما میگویم. درست است که روش های موجود در این مقاله در ایندکس شدن وبسایت به شما کمک میکنند، اما بدانید که این همه ی راه نیست و شما راهی طولانی در پیش دارید.

رتبه ی بالا گرفتن یک وبسایت منوط به داشتن محتوایی جذاب است. چرا؟ زیرا موتورهای جستجو میخواهند بهترین جواب به سوال کاربران را بیابند. پس سایتی با بهترین جواب در مسابقه ی رتبه بندی برنده شده و در سطر لیست موتورهای جستجو قرار خواهد گرفت.

ایندکس سایت در گوگل چگونه انجام می‌شود
ایندکس سایت در گوگل چگونه انجام می‌شود

ایندکس سایت در گوگل چگونه انجام می‌شود

برای اینکه بدانید چگونه سایت خود را در گوگل ایندکس کنید ، باید بدانید موتورهای جستجو چگونه کار میکنند. موتورهای جستجو در سه مرحله نتیجه تولید میکنند:

  1. گشت و گذار در یک وبسایت
  2. ایندکس کردن 
  3. رتبه دادن

گشت و گذار یعنی جستجو از طریق جستجوکننده ها و ربات ها، یک برنامه ی کامپیوتری، جستجوکننده ها را تولید میکند تا از آنها برای جستجو در وبسایت ها و پیدا کردن اطلاعات استفاده کند. هرچه را که پیدا کنند، به سرورهای موتورهای جستجو ارجاع خواهند داد. سپس موتورهای جستجو اطلاعات به دست آمده را بررسی میکنند تا بر اساس آن وبسایت را ایندکس کنند.

ایندکس در واقع به معنای این است که موتور جستجو محتوا را بررسی میکنند و در پایگاه داده ای عظیم خود قرار میدهد و با هر بار جستوجو آن‌ها را بر اساس رتبه خود که با الگوریتم های پیچیده بدست می‌آید در صفحات خود لیست میکند و نشان می‌دهد.

کسی چگونگی دقیق عملکرد الگوریتم  ها را نمیداند،  اما میدانیم که موتورهای جستجو به محتوای باکیفیت و مورد نیاز کاربر و البته به روز علاقه مند هستند.

گشت و گذار در یک وبسایت، ایندکس کردن و رتبه بندی هیچوقت متوقف نمی‌شود. چون هر روزه صدها سایت جدید راه اندازی میشوند و وبسایت های قدیمی هم آپدیت می‌شود، عملیات گشت و گذار پیوسته ادامه خواهد داشت و موتورهای جستجو هم راه های جدید و بهتری برای جمع آوری و نمایش اطلاعات به دست خواهند آورد.


[megalightbox]بیشتر بخوانید: ۷ گام طلایی برای بهینه سازی سایت وردپرسی[/megalightbox]


پس چگونه میتوان این پروسه را سرعت بخشید و کاری کرد که موتورهای جستجو شما را راحت تر پیدا و ایندکس کنند؟ یک روش عالی برای شروع، ثبت نقشه ی سایت XML در کنسول جستجوی گوگل است.

چگونه سایت خود را در گوگل ایندکس کنیم

یک نقشه سایت XML بسازید

نقشه سایت XML فایلی است که اطلاعات سایت شما را در خود جای داده است. به زبان ساده، لیستی از صفحات مهم سایت شماست. ابزاری کاربردی برای این است که گوگل وبسایت شما را پیدا کرده، بررسی و ایندکس کند.

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید افزونه یواست سئو به شما کمک میکند تا نقشه ی سایت ایجاد کنید. همه ی کاری که باید بکنید این است که گزینه ی نقشه ی سایت را فعال کنید و سپس نقشه‌ی سایت خود به خود فعال خواهد شد. این خیلی آسان است .

چگونه سایت خود را در گوگل ایندکس کنیم
نقشه سایت XML

در کنسول جستجوی گوگل یک اکانت ایجاد کنید

بعد از اینکه نقشه ی سایت را ایجاد کردید، باید گوگل را از وجود آن با خبر کنید. کنسول جستجوی گوگل ابزاری است که در این راه به شما کمک خواهد کرد.

برای اینکه نقشه ی سایت خود را به کنسول اضافه کنید، باید یک اکانت بسازید. البته افزونه یواست سئو، در احراز هویت شما در کنسول جستجوی گوگل به شما کمک خواهد کرد.

چگونه سایت خود را در گوگل ایندکس کنیم
کنسول جستجوی گوگل

 

نقشه‌ی سایت را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید

در کنسول جستجوی گوگل، میتوانید تب sitemap را بیابید. سپس میتوانید نقشه ی سایت خود را اضافه کنید تا گوگل بداند آن را از کجا بیابد. اگر محتوایی را روی وبسایت خود آپدیت کنید، نقشه سایت XML شما خود به خود به روز خواهد شد.

کافیست لینک نقشه سایت خود را کپی کرده و روی SUBMIT بزنید .

چگونه سایت خود را در گوگل ایندکس کنیم
نقشه ی سایت را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید.

 

صفحات مهم خود را در کنسول جستجوی گوگل ثبت کنید

علاوه بر همه چیز، میتوانید از گوگل بخواهید تا در صفحات شخصی هم جستجو انجام دهد و آنها را ایندکس کند. در کنسول جستجوی گوگل ابزاری برای بازرسی وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید از گوگل بخواهید یک آدرس را بررسی کند. برای هر سایت سهمیه ای وجود دارد، پس به دقت بررسی میکنید که میخواهید بر اساس کدام صفحات رتبه بندی شوید و سپس همان صفحات را ثبت کنید.

چرا شما نقشه سایت برای ایندکس سایت در گوگل مهم است

ما قبلا در مورد اینکه جستجوگرها صفحات را با لینک ها بررسی و ایندکس میکنند صحبت کردیم. هنگامی که شما یک وبسایت جدید دارید، حداقل با دو موضوع روبرو خواهید شد. اول اینکه، سایت های خارجی زیادی نیستند که به سایت شما ارجاع دهند. دوم اینکه، شما به احتمال زیاد هنوز محتوای زیادی ندارید، پس لینک های داخلی و ساختار سایت شما هنوز ستاره ای نیست. پس جستجوگرها چگونه بدون داشتن آدرس به وبسایت شما مراجعه کنند؟

یک روش برای ایندکس کردن وبسایت، ایجاد نقشه ی سایت از همان ابتدای کار و قرار دادن آن روی کنسول جستجوی گوگل است. البته که چون هنوز محتوای زیادی ندارید، باید مراقب مطالبی که روی سایت قرار میدهید باشید. با اینکه میتوانید برای ویدئوها، تصاویر، دسته بندی ها، و تگ ها نقشه ی سایت ایجاد کنید، اما این کار ضروری نیست.

برای مثال، ممکن است که همین الان هم تعدادی دسته بندی ایجاد کرده باشید. اما برای هر دسته بندی فقط یک محتوا دارید. با این وضع، ایجاد نقشه ی سایت برای دسته بندی ها روش خوبی نیست، زیرا محتوا اطلاعات زیادی به بازدیدکنندگان و جستجوگرها ارائه نخواهد کرد.

حائز اهمیت است که بدانید که گوگل تمامی محتواهای موجود در نقشه ی سایت شما را جستجو، ایندکس و رتبه بندی نخواهد کرد. اما به هرحال، به شما پیشنهاد میکنیم که یک نقشه ی سایت داشته باشید و از مزایایش بهره ببرید.

ایندکس سایت در گوگل کافی نیست به بقیه موتور های جستوجو نیز فکر کنید

ثبت نقشه ی سایت روی کنسول جستجوی گوگل را به شما آموزش دادیم. اما گوگل تنها موتور جستجوی موجود در جهان نیست. پس چگونه میتوانید وبسایت خود را روی موتورهای جستجوی دیگر ایندکس کنید؟

موتورهای جستجوی دیگر هم ابزار وب مستر دارند. اینگونه شما میتوانید نقشه ی سایت خود را ثبت کرده و عملکرد وبسایت خود را زیر نظر بگیرید. در حال حاضر میتوانید از یواست سئو  استفاده کنید تا سایت خود را در موتورهای جستجوی زیر ایندکس کنید:

  • Yandex webmaster tools
  • Bing webmaster tools
  • Badiu webmaster tools

بعد از معرفی و ایندکس سایت به موتور های جستوجو چه کار باید کرد

بعد از اینکه نقشه ی سایت ایجاد کردید و آن را به موتورهای جستجو متصل کردید میتوانید بنشینید و استراحت کنید و منتظر سرازیر شدن بازدیدکنندگان به وبسایت خود باشید!!! خیر!


[megalightbox]بیشتر بخوانید: سئو فنی چیست ؟ چک لیست کاربردی برای بررسی SEO فنی[/megalightbox]


باید کماکان به ایجاد محتواهای باکیفیت بپردازید تا موتورهای جستجو شما را ایندکس کنند.

البته به یاد داشته باشید که میتوانید از رسانه های اجتماعی به نفع خود بهره ببرید و محتواهای سایت را روی آنها نیز به اشتراک بگذارید.

روشی دیگر، گرفتن لینک از وبسایت های با رتبه ی بالاست(بک لینک). اینگونه باید روی لینک های خود نیز کار کنید. و البته که فراموش نکنید که تمام استراتژی های سئو را روی وبسایت خود اعمال کنید تا سایت شما از لحاظ سئو به مشکل نخورد و رتبه ی خوبی بگیرید.

آموزش طراحی سایت و سئو

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=4918

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند