۸ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

چگونه سایت وردپرس خود را بهینه سازی کنیم : شما موفق شدید و سایت خود را راه اندازی کردید، اما برای این سایت نیاز به بازدیدکننده دارید؟ چگونه سئو را آغاز کنیم؟ سئو در این سایت جدید را چگونه شروع کنیم؟ در متن زیر، به شما هفت نکته در مورد استراتژی سئو ،بهینه سازی سایت و بالا بردن بازدید را خواهیم گفت.

چگونه سایت وردپرس خود را بهینه سازی کنیم

شما اولین سایت خود را راه اندازی کرده اید و نیاز دارید که دیده شوید و ایده ها و افکارتان را با دنیا درمیان بگذارید. بیایید به مراحل سئو کردن نگاهی بیندازیم.

۱- یواست سئو نصب کنید

هنگامی که وبسایت شما روی وردپرس باشد، نصب یواست سئو اولین قدم در استراتژی سئو خواهد بود. پلاگین یواست سئو به شما اطمینان میدهد که وبسایت شما قابل دیدن و بالاآمدن باشد.یواست سئو بلا فاصله بعد از نصب بر روی تعدادی از قسمت های تکنیکی بهینه سازی سایت وردپرسی شما متمرکز خواهد شد. علاوه بر این، پلاگین یواست سئو باعث میشود تا گوگل وبسایت شما را شناخته و به آن رتبه بدهد.

ما پیشنهاد میکنیم که پلاگین رایگان و پریمیوم را امتحان کنید.

البته اگر تازه این کار را شروع کرده اید، به ورژن پریمیوم نیاز نخواهید داشت، البته که استفاده از این ورژن در زمان شما بسیار صرفه جویی خواهد کرد.

۲-اولین لینک را بگیرید

گوگل نیاز دارد تا از وجود سایت شما باخبر شود و برای اینکه گوگل از وجود سایت شما خبردار شود، نیاز است که حداقل یک لینک خارجی از سایت خود داشته باشید.

دلیل این امر آن است که: گوگل دورن وبسایت را جستجو میکند، گوگل تمامی لینک ها را دیده و آنها را در پایگاه داده ای بزرگ ایندکس “ذخیره”  میکند. پس اگر میخواهید در درنتایج جستوجو گوگل حضور پیدا کنید، به حداقل یک لینک خارجی نیاز خواهید داشت. پس حتما یک لینک از وبسایت های دیگر بگیرید.

چگونه سایت وردپرس خود را بهینه سازی کنیم
با گرفتن بک لینک به ایندکس صفحات سایت خود کمک کنید

۳- میخواهید برای چه چیزی رتبه بگیرید

حواستان باشد که مخاطبان مناسب را به وبسایت خود جذب کنید. مشتریان شما چه کسانی هستند؟ این وبسایت را برای چه کسانی راه اندازی کرده اید؟ مشتریان شما هنگام جستجو در گوگل چه لغاتی را تایپ میکنند؟ هدف ایشان از جستجو چیست و به دنبال چه محتوایی هستند؟ تا آخرین حد ممکن در مورد مشتریان خود اطلاعات جمع کنید.

سئو به این مرحله تحقیقات کلمات کلیدی میگوید. این مرحله سخت و مهم است اما  ابزار های بسیاری وجود دارند که این مرحله ی سخت را آسانتر میکنند. برخی از این ابزار رایگان بوده و برخی نیز گران هستند.

 

با اینکه این ابزار تحقیقات در مورد کلمات کلیدی را آسانتر میکنند اما شما نباید تمامی مراحل تحقیق در مورد کلمات کلیدی وبسایت خود را به این ابزار بسپارید. شما باید به مخاطبان خود و کلمات کلیدی احتمالی که ایشان جستجو میکنند، فکر کنید. و البته که باید نتایج به دست آمده از این تحقیقات، هنگامی که این کلمات را سرچ میکنید، را بررسی و آنالیز کنید. به این مرحله زمان کافی را اختصاص دهید که این مرحله در سئو بسیار مهم است. اگر این مرحله ی پیدا کردن کلمات کلیدی را به درستی انجام دهید، لیست بلندی از کلیدواژه ها را پیدا خواهید کرد که میخواهید گوگل به شما برای آنها رتبه دهد.

 

۴- اهداف واقع گرایانه داشته باشید

برای یک سایت جدید، گرفتن رتبه ای بالا کار مشکلی است، سایت های قدیمی تر تاریخ دارند و جا پای خود را سفت کرده و بسیاری از لینک ها به این سایت ها ارجاع داده میشوند. این یعنی اینکه کاربران گوگل به این سایت ها بیشتر سر میزند. برای اینکه سایت جدید شما رتبه ی خوبی بگیرد باید کمی صبور باشید. و به یاد داشته باشید: برخی کلمات کلیدی برای یک سایت از دسترس خارج خواهند شد زیرا در رقابت با سایت های دیگر عاجز هستند.

اگر میخواهید وبسایت شما رتبه ی خوبی داشته باشد، به دنبال کلمات کلیدی بلند باشید. کلمات کلیدی بلند، کلماتی طولانی و مخصوص به یک حوزه ی خاص هستند و نسبت به کلمات کلیدی دیگر رقابت بر سر آنها کمتر است. بعد از مدتی که وبسایت شما با کلمات کلیدی دم دراز رتبه ی خوبی به دست آورد میتوانید به سراغ کلمات کلیدی معروفتر و کوتاهتر بروید.

به عنوان مثال برای همین مقاله اگر ما از کلمه کلیدی “بهینه سازی سایت وردپرس” استفاده کنیم از دور رقابت ها خارج خواهیم شد و بهتر است تا از کلمه کلیدی” چگونه سایت وردپرس خود را بهینه سازی کنیم ” استفاده کنیم .

چگونه سایت وردپرس خود را بهینه سازی کنیم
با تحلیل و بررسی کلمات کلیدی محتوای قابل رقابت تولید کنید

۵- لینک سازی داخلی

همانگونه که در مرحله ی دوم هم بیان کردیم، گوگل لینک ها را دنبال میکند. گوگل همچنین لینک های داخلی وبسایت شما و ساختار لینک بندی وبسایت شما را نیز دنبال میکند.

گوگل از طریق لینک های داخلی وبسایت شما، در آن به جستجو میپردازد. ساختار لینک بندی شما مانند یک دفترچه ی راهنما برای گوگل عمل خواهد کرد. مطمئن شوید که ساختار لینک بندی وبسایتتان بدون ایراد باشد. اینگونه رتبه ی خوبی خواهید گرفت.

اگر تازه وبسایت خود را راه اندازی کرده اید، به احتمال زیاد محتوای زیادی در آن ندارید. الان زمان خوبی برای فکر کردن به ساختار لینک بندی است. در حال حاضر این کار آسان است. انگاری که شما یک کمد خریده اید و هنوز لباس هایتان را نخریده اید. میتوانید به اینکه چه چیزهایی را در قفسه ی بالایی بگذارید و چه چیزهایی را مخفی کنید، فکر کنید. پس در مورد اینکه کدام صفحات برای شما مهم تر هستند تصمیم بگیرید. میخواهید بر طبق کدامین صفحات رتبه بگیرید؟ اطمینان حاصل کنید که لینک های داخلی کافی به این صفحات تخصیص داده شود.

۶- نوشتن را شروع کنید

برای بهینه سازی سایت وردپرس و گرفتن رتبه باید محتوا داشته باشید. مرحله ای مهم در سئو این است که بدانید چگونه برای تمامی کلمات کلیدی که شما را با آنها جستجو میکنند مطالب جذاب بنویسید.

آنالیز محتوا در پلاگین یواست سئو در نوشتن محتوا به شما کمک خواهد کرد. واست سئو به شما کمک میکند تا محتوایی بنویسید که هم قابل خواندن باشد و هم بر اساس سئو باشد.

هنگام نوشتن محتوا حواستان باشد که لغاتی را که میخواهید هنگام جستجو شدن با آنها بالا بیایید را در متن خود داشته باشید. از آنها در تیترها و معرفی و نتیجه گیری استفاده کنید. پس از نوشتن محتوا، شما باید عنوان سئو و توضیحات متا را بهینه کنید. پلاگین یواست سئو در تمامی این مراحل به شما کمک خواهد کرد.

چگونه سایت وردپرس خود را بهینه سازی کنیم
از کلمات کلیدی قابل رقابت در گوگل استفاده کنید

۷- بک لینک یا لینک های خارجی را بدست آورید

لینک های خارجی برای گرفتن رتبه ی بالا در موتورهای جستجو بسیار مهم هستند. اما جمع کردن آن لینک ها کار ساده ای نیست. مطالبی بنویسید که مردم به خواندن و به اشتراک گذاشتن آنها تمایل دارند. مطالب جدید و جذاب باعث میشوند تا مردم بخواهند مطالب و لینک های وبسایت شما را به اشتراک بگذارند.

البته که دسترسی پیدا کردن به مردم و آگاه کردن ایشان از مطالب وبسایت و محصولاتتان استراتژی خوبی برای گرفتن لینک های خارجی است. در مورد استراتژی ساخت لینک های موفق

و حالا چه باید کرد؟

چگونه سایت وردپرس خود را بهینه سازی کنیم ؟ حقیقت این است که سئو بیش از هفت مرحله دارد. و این مراحل هفت گانه، مراحل پایه ای شروع سئو هستند. برای اینکه برای مدتی طولانی در موتورهای جستجو رتبه ی خوبی داشته باشید باید سخت تر کار کنید.


بیشتر بخوانید: تفاوت UI و UX در چیست و چه اهمیتی در طراحی سایت دارد


محتوای وبسایتتان باید جذاب باشد و ساختار سایتتان بدون ایراد باشد. (هنگامی که سایت رشد کند بدون خطا نگه داشتن آن کمی سخت خواهد بود) و باید پیوسته به فکر بک لینک ها باشید تنها راه آن در مدت طولانی، این است که مطمئن شوید مخاطبانتان از گردش از سایت شما لذت میبرند.

پس اگر میخواهید رتبه ی بالایی داشته باشید، مطمئن شوید که سایتتان جزو بهترین هاست.

یادگیری، یادگیری را هرگز فراموش نکنید:

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=4806

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند