۵ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

صفحات فرود یا Landing pages در واقع صفحه‌ای مستقل از سایت می‌باشند که هدف از ساخت آن‌ها فروش یک محصول، برقراری ارتباط با کاربر و افزایش جذب مخاطبان می‌باشد، در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم که چگونه می‌توان صفحات فرود را بهینه سازی کنیم تا باعث افزایش ترافیک و نرخ تبدیل در سایت شما شود.

مهم ترین نکته که باید در بهینه سازی صفحات فرود در نظر داشته باشید سلیقه مخاطبانتان است و با در نظر گرفتن سلیقه آن‌ها شما می‌توانید جواب بهتری از هدف خود برای ساخت صفحه فرود بگیرید.

هرچه بتوانید ارتباط بهتر و موثر تری را با مخاطبان خود برقرار کنید میزان ترافیک و نرخ تبدیل بیشتری را دریافت خواهید کرد .

صفحه فرود چیست ؟

بگذارید توضیح کاملتری از صفحات فرود ارائه دهیم، صفحات فرود صفحاتی مجزا هستند که معمولا از شبکه های اجتماعی، تبلیغات و جستوجوی گوگل مخاطب وارد آن‌می‌شود. این صفحات جزو مهم ترین صفحات سایت شما می‌‎باشندکه با استفاده‌ی اصولی از تصاویر، عناوین، محتوا، دکمه‌ها و… می‌توان مخاطب را تبدیل به مشتری کرد.

عوامل مهم در سئو landing page

چگونه صفحات فرود را بهینه کنید
چگونه صفحات فرود را بهینه کنید

فروش محصول

بهترین انتخاب برای فروش یک محصول درواقع استفاده از همین صفحات فرود می‌باشد. شما می‌توانید با تبلیغ کردن صفحه فرود خود در شبکه اجتماعی و… ترافیک صفحه فرود خود را افزایش دهید، به عنوان مثال اگر فروشگاه آنلاینی با محصولات متنوع دارید و قصد فروش چند محصول با تخفیف دارید بهترین انتخاب این است که مخاطبان به صفحه‌ای راهنمایی کنید که در آن فقط محصولات دارای تخفیف شما وجود دارد.

بدون شک فرستادن مخاطب به صفحه‌ای که همه محصولات در آن وجود دارد اصلا جذاب نخواهد بود.

پیشنهاد ما این است که اگر صفحه فرودی طراحی کرده‌اید و معتقد هستید تمام عوامل آن به خوبی طراحی شده اند از همان برای ساخت سایر صفحات فرود خود نیز استفاده کنید، افزونه Duplicate Post در وردپرس برای این موضوع بسیار مفید خواهد بود.


عناوین جذاب

عنوان اولین چیزی خواهد بود که کاربر با آن روبرو می‌شو و نقش تعیین کننده‌ای برای ماندن کاربر در سایت یا خروج او دارد . عنوان های صفحات فرود باید کوتاه زیبا و جذاب انتخاب شود. زیرا توجه افراد به عناوین حد اکثر ۸ ثانیه خواهد بود، پس باید عنوانی انتخاب شود که علاوه بر کوتاهی توضیح کاملی از محتوای صفحه به کاربر بدهد.


تصاویر باکیفیت

انتخاب تصاویر تاثیر مستقیمی بر فروش محصول شما دارد ، تصاویری انتخاب کنید که مرتبط با محصول شما باشند، به عنوان مثال اگر فروشنده‌ی محصولات یا خدماتی هستید، استفاده از تصاویر باکیفیت از محصول در زاویه‌های مختلف در تصمیم‌گیری هنگام خرید به کاربران نیز کمک فراوانی می‌کند.


دکمه‌های فراخوانی یا CTA

تمرکز اهمیت زیادی دارد ، با تمرکز روی موضوعات خاص می‌توانید محصولات خودتان را بفروشید ، خدمات تخصصی خود یا محصولات منحصر به فرد خودتان را معرفی کنید این باعث افزایش مخاطبان شما می‌شود، به طور مثال در زمان فروش محصولات، صفحه‌ی فرود آن محصول باید شامل دکمه‌های فراخوانی همراه با عباراتی از جمله: “خرید”، “رایگان”، “تخفیف ویژه”، “فوری” باشد که کاربر را به کلیک و بازدید سایت تشویق گردد، همچنین مکان قرارگیری دکمه‌ها، متن و رنگ آن‌ها را نیز فراموش نکنید.


نماد اعتماد

اطمینان مخاطبان را جلب کنید ، با گرفتن نماد اعتماد الکترونیک یا ای نماد می‌توانید اطمینان مخاطبان خودتان را تا حد زیادی جلب کنید سعی کنید این نماد را در قسمتی از سایت و صفحات فرود قرار دهید که مخاطب بتواند به راحتی آن را مشاهده کند .


گزینه‌های پرداخت

تقریبا ۶۰ درصد مخاطبان شما اگر در هنگام پرداخت گزینه های  متنوع و دلخواه خودشان را برای پرداخت در سایت شما نبینند از ادامه خرید منصرف خواهند شد.

برای بهبود صفحات فرود خود از رایج ترین درگاه های پرداخت استفاده کنید و قابلیت پرداخت درب منزل را نیز به سایت خود اضافه کنید.


توصیفات

شناساندن خدمات و سرویس‌های خود به مخاطبین یکی مسئله‌های مهم در امر جذب مشتری و افزایش فروش محصولات به شمار می‌رود. بهترین اقدام برای جلب اعتماد کاربرانی که هنوز با صفحه‌ی شما آشنا نیستند، در صورت داشتن مجوز نمایش مشتریانی است که قبلا از محصولات شما استفاده کرده‌اند، اگر افراد رضایت مشتریان شما را ببینند آن‌ها به استفاده از خدمات شما نیز ترغیب می‌شوند. یکی از راه‌های نشان دادن واقعی بودن آن‌ها استفاده از توصیفات ویدئویی است، می‌توانید رضایت مشتریان قبلی خود از محصولات را در قالب ویدئو به نمایش بگذاری.

برای یادگیری بیشتر عوامل سئو به بخش یادگیری سئو سایت ما مراجعه کنید.

در صورت رعایت تمام این موارد و ساخت صفحات فرود مناسب شما آمده ارائه محصول خود خواهید شد. در صورت بروز هر گونه سوال می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها بپرسید.

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=6604

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند