۵ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل ؛ در این مطلب قصد نداریم به شما توصیه کنیم در روز های تعطیل بیشتر با خانواده خود باشید یا به به پارک و گردش بروید و یک قرار دوستانه بگذارید.

در این مقاله قصد داریم ۱۰ کار بسیار متفاوت را پیشنهاد دهیم تا با آن یک روز آرام بخش و شاد را سپری کنید و با انرژی بیشتری ادامه دهید.

البته این خیلی خوب خواهد بود که هر فردی برای گذراندن متفاوت روز های تعطیل برای خود لیستی داشته باشد ، لیستی که او را شاد و راضی نگه دارد.

۱۰ کار متفاوتی که شما را آرام‌تر و روز تعطیل را شادتر می‌کنند:

در زیر به ده راه متفاوت اشاره کرده ایم اما بدون شک همه آن‌ها به روحیه شما نمی‌سازد آن مواردی که با شما ساز گار است را انتخاب کنید.

۱- غذای جدیدی درست کنید

کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل
کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل

روز ها تعطیل بهترین تایم برای راحت شدن از غذا های تکرار است، خودتان را به چالش بکشید . چرا به سراغ درست کردن غذا های جدید و عجیب غریب نمی‌روید دل خودتون به دریا بزنید.

اما بزارید این هیجان انگیز تر کنیم درست کردن غذا با کمک کردن دستان و خانواده شما می‌تواند لذت این کار را چند برابر کند.

۲- یک مکان عجیب بروید

کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل

رفتن به جاهای جدید و گاها عجیب می‌تواند شادی روز شما را تکمیل کند؛ مکان‌های گردشگری، تفریحی، مذهبی و تاریخی هستند که هرگز بازدید نکردید؛ چون احتمال می‌دهید مکان دلخواه شما نیست یا مکانی جذاب برای بازدید شما و خانواده نخواهد بود، اما تعصب را کنار بگذارید و به گردش بروید.

بیشتر بخوانید:معرفی مشهد و جاذبه های گردشگری + تصاویر

۳- فیلم خنده‌دار ببینید

کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل
کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل

اگر شما طرفدار ژانر های جدی، اکشن، درام و عاشقانه هستید ، تماشای فیلم به خودی خود لذت بخش است اما بیایید تغییر در سلیقه خودتون به وجود بیارید؛ دیدن یک فیلم در ژانر کمدی در کنار دوستان یا خانواده می‌تواند روز تعطیل مطلوبی را برای شما خلق کند.

 

۴- ساز بزنید

کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل
کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل

گوش دادن موسیقی لذت بخش است اما تا به حال خودتان امتحان کرده اید، گاهی بهتر است به جای گوش دادن به موسیقی و آواز خودتان دست به کار شوید.

مهم نیست حرفه‌ای باشید یا نه تلاش خودتان را بکنید این تلاش کردن است که لذت بخش خواهد بود.

۵- بدون فرزندان بیرون بروید

کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل
کار های آرام بخش برای شاد کردن روز های تعطیل

گاهی لازم است زن و شوهر تنها باشند بدون فرزندان. برخی از زوج ها آخرین باری که تنها قدم زده اند را به یاد نمی‌آورند. تنها بیرون رفتن تجربه متفاوتی به شما خواهد داد و تجربه دوران خوش نامزدی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

البته برنامه ریزی گردش را با فرزندانتان را هم در دستور کار خود قرار دهید و مثلا بعد از یک ساعت بیرون رفتن با همسرتان به دنبال فرزندان خودتان هم بروید و به گردش خانوادگی هم توجه کنید.

۶- اینترنت را قطع کنید

شاید عجیب باشد اما این کار وقت آزاد زیادی در اختیار شما قرار میدهد به سراغ گنجه‌های قدیمی، سروسامان دادن به لباس‌های فصل پیش، تغییر دکوراسیون خانه، بیرون انداختن وسایل غیرضروری از انباری، خواندن یک کتاب تازه و کارهای عجیب و غریب دیگری در خانه بروید.

 

۷- چیزی بنویسید

شاید ندانید که اکثر شعر ها و متن ها ادبی یا داستان های کوتاه زمانی نوشته شده است که نویسنده ففقط برای گذراندن وقت خود دست به قلم شده است !

اگر تا کنون نوشتن را تجربه نکردید؛ همین الان یک کاغذ سفید بردارید و چیزی بنویسید. مهم نیست چه چیزی و اینکه نوشته‌های شما هدف‌دار است یا نه. حتی می‌توانید نقاشی کنید.

۸- ژانگولربازی دربیاورید

باور کردنی نیست اما تحقیقات نشان داده که ژانگولربازی می‌تواند ظرفیت‌های مغز را افزایش و باعث تقویت قدرت ذهن شود! بازی با توپ پانتومیم و مجموعه کارهایی که باعث می‌شوند تمرکز بیشتری کنید؛ ضمن اینکه هیجان‌انگیز خواهند بود هوشمندی شما را هم بیشتر می‌کنند.

بیشتر بخوانید: بازی فکری برای تقویت ذهن و روابط اجتماعی

۹- بازی کنید

شما چون بازی نمی‌کنید پیر می‌شید نه چون پیر شدین دیگه بازی نمی‌کنید.

insert content

سعی کنید سراغ بازی متفاوتی بروید. چند سال است شطرنج بازی نکردید یا اینکه با اعضای خانواده منچ و مارپله نزدید؟ آخرین باری که پای یک بازی ویدیویی درست و حسابی نشستید را یادتان می‌آید؟

۱۰- چیزی بسازید

باغبانی، بافندگی، مجسمه‌سازی، کار با چوب، تعمیر یک وسیله یا ساخت یک وسیله جدید فقط مخصوص افراد حرفه‌ای آن حوزه یا سلبریتی‌ها نیست. شما در روزهای تعطیل می‌توانید یکی از این کارهایی که دوست دارید را امتحان کرده و متوجه آرامش و شادی پس از آن شوید.

بسیاری از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در روزهای تعطیلی که نه اسمارت‌فون بود نه تلویزیون و سینما و تفریحات دیجیتالی امروزی، با چنین کارهایی شادتر و با انرژی‌تر می‌شدند.

شما برای متفاوت بودن روز های تعطیل خود چه کاری انجام می‌دهید با ما در میان بگذارید.

 

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=6477

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند