۴ دقیقه برای خواندن نیاز دارید

طرح رجیستر تلفن همراه  یکی از طرح های مهم برای جلوگیری از قاچاق تلفن همراه می‌باشد که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد، با توجه به اهمیت این طرح، لازم است که همگی در مورد آن و نحوه رجیستر کردن موبایل ها بیشتر بدانیم در ادامه روش رجیستر و نحوه انتقال مالکیت را برای شما شرح می‌دهیم.

رجیستر تلفن همراه با کد USSD

برای ریجیستر تلفن همراه خود شما باید ابتدا کد #۷۷۷۷* را در تلفن همراه خود شماره گیری نمایید، این کد همان شماره سامانه همتا می‌باشد.

۱- در منوی باز شده شما باید شماره ۲ یا فعال سازی را انتخاب کنید.

رجیستر تلفن همراه با کد USSD

۲- در این مرحله سامانه از شما می‌خواهد که شناسه ۱۵ رقمی IMEI  موبایل خود را وارد کنید، توجه داشته باشید که این کد را باید بدون هیچ علامت اضافه‌ای وارد کنید.

این شناسه معمولا بر روی جعبه گوشی یا پشت باتری و روی گوشی نوشته شده است، اگر از شناسه پیدا نکردید می‌توانید با شماره گیری #۰۶*  از شناسه IMEI  تلفن همراه خود مطلع شوید.

رجیستر تلفن همراه با کد USSD

۳- در این مرحله سیستم از شما می‌خواهد شماره سیم کارت وارد شده در گوشی خود را بنویسید.

رجیستر تلفن همراه با کد USSD

۴- در این مرحله از رجیستر تلفن همراه شما باید کد ۶ رقمی فعال سازی نوشته شد بر روی کارت گارانتی را وارد نمایید، توجه داشته باشید که حتما هنگام خرید گوشی این شماره را دریافت کنید.

رجیستر تلفن همراه با کد USSD

۵- بعد از انجام مراحل بالا برای شما یک پیام تایید برای شما نمایش داده می‌شود که حاوی شماره سریال IMEI  و شماره سیم کارت وارد شده است، اگر اطلاعات مورد تایید شما بود گزینه ۱ را  وارد نمایید کنید.

رجیستر تلفن همراه با کد USSD

تبریک می‌گم شما به راحتی توانستید تلفن همراه خود را رجیستر کنید، در این مرحله پیامی به شما نمایش داده می‌شود که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن مراحل رجیستر گوشی شما بوده است، این پیغام به صورت پیامک نیز برای شما ارسال ‌می‌شود.

 

رجیستر تلفن همراه با سایت همتا

برای رجیستر تلفن همراه با سایت سمانه همتا ابتدا وارد این آدرس شوید.

سایت سامانه همتا

رجیستر تلفن همراه در این بخش بسیار ساده هست و شما باید اطلاعات را همانگونه که خواسته شده به ترتیب وارد نمایید و بعد از وارد کردن کد کپچا (کد امنیتی) بر روی فعال سازی کلیک نمایید.

 

 

رجیستر تلفن همراه با اپلیکیشن سامانه همتا

 

سامانه همتا علاوه بر سایت امکان رجیستر تلفن همراه را با اپلیکیشن هم به وجود آورده است، که شما می‌توانید طبق آموزش زیر از آن نیز برای رجیستر تلفن همراه خود استفاده نمایید.

 

۱- ابتدا بعد از وارد شدن به اپلیکیشن گزینه فعال سازی تلفن همراه را انتخاب نمایید.

 

۲- سپس اطلاعات خواسته شده را به ترتیب وارد نمایید، توجه داشته باشید که می‌توانید از امکان بارکد خوان این اپلیکیشن برای وارد کردن کد IMEI   استفاده نمایید.

شما می‌توانید این اپلیکیشن را از لینک های زیر دریافت نمایید.

 

انتقال مالکیت تلفن همراه رجیستر شده

یکی از موضوعات مهم و در مورد تلفن های رجیستر شده نحوه انتقال مالکیت آن‌ها است، به طور کلی باید توجه داشته باشید که اگر سیم کارتی که با آن تلفن همراه را رجیستر کردید تغییر کرد باید مراتب تغییر را از طریق سامانه همتا اطلاع رسانی نمایید تا در آینده به مشکل بر نخورید.

برای انتقال مالکیت فقط کافیست از یکی از ابزار های بالا که برای رجیستر تلفن همراه استفاده نمودید کمک بگیرید و به جای استفاده از گزینه فعال سازی از گزینه انتقال مالکیت استفاده نمایید.

از آن جهت که استفاده از کد های USSD راحت ترین راه ممکن برای این کار است آموزش این روش را توضیح می‌دهیم.

۱- ابتدا کد #۷۷۷۷* را شماره گیری نمایید.

۲- وارد گزینه انتقال مالکیت با شماره ۳ شوید .

۳- شماره تلفنی که هم اکنون تلفن همراه با آن رجیستر شده را وارد نمایید.

۴- رمز سیستم همتای خود را وارد کنید.

۵- کد IMEI‌  را وارد کنید و دکمه تایید را بزنید.

۶- در صفحه جدید از شما خواسته می‌شود که شماره تلفن همراه جدید را وارد کنید، اطلاعات درخواستی را وارد و دکمه تایید را بزنید .

اگر مراحل بالا با موفقیت به انجام رسیده باشد پیامک موفقیت آمیز بودن پروسه برای شما ارسال می‌گردد.

لینک کوتاه
https://aramismag.com /?p=2468

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند